06-08-2020

У краєзнавчому музеї відкрилася виставка Сіамської принцеси Катерини Десницької

5 серпня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки - «Сіамська принцеса Катерина Десницька і Рівненщина».

Ініціатором та автором виставки є старший науковий співробітник сектору етнографії Алла Українець, яка детально розповіла про цікаву історію кохання Катерини Десницької та Тайландського принца, а також про  фотоархів  Євгенії Оболонської і її чоловіка- Івана Оболонського. Показала пані Алла  особисті речі, які належали їм та їхній доньці, хрещениці К. Десницької – Катерини Оболонської (Трепачко).З 1920- х років ця родина мешкала у Клевані, а згодом – у Новоставі. Після основної частини відкриття виставки Алла Українець продемонструвала слайд-шоу, з показом цікавих фото родин Оболонських, Десницьких, Трепачко. На виставці  представлено експонати (зразки одягу, посуд, фотографії) поч. ХХ ст., які знаходяться  у фондах РОКМ.

Довідково: Катерина Десницька народилася 1886 року в Луцьку. Її батько, Іван Десницький, був головою місцевого окружного суду. Після смерті батька сім’я переїхала до Києва, де Катерина навчалася. Після закінчення  Київської Фундуклеївської гімназії переїздить до Санкт-Петербурга і закінчує курси сестер-жалібниць. Там  вона знайомиться із принцем Сіаму (нині Тайланд) та виходить за нього заміж. Задля неї коханий зрікся своєї віри й прийняв православ’я! Доля принесла багато випробувань їхній сім’ї і подарувала лише одного сина. Та саме його дочка, принцеса Наріса, є троюрідною сестрою двох мешканок Рівненщини.

 1911 року Катерина Десницька разом із чоловіком приїздила в Україну, де провідувала своїх багаточисельних родичів. Побувала і на Рівненщині, де в цей час у м. Здолбунів проживала її сестра – Євгенія Оболонська (Десницька).

 

Робочою групою, яка активно допомагала створювати виставку були: Тетяна Пархоменко – завідувачка сектору етнографії РОКМ та старша наукова співробітниця РОКМ – Людмила Шахматова.