27-04-2021

У діагностичному центрі може з’явитися УЗД сканер експертного класу

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова комісії Юрій Білик).

 

 На ньому члени комісії розглянули звернення КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» щодо виділення коштів на придбання апарату ультразвукової діагностики експертного класу.

За словами директора підприємства Романа Шустика, в обласному медико-генетичному центрі здійснюється експертний рівень пренатальної діагностики. Проте багато можливостей і методик пренатальної діагностики недоступні у зв’язку з відсутністю сучасних ультразвукових сканерів експертного класу.

«Наразі в діагностичному центрі пренатальна діагностика здійснюється на апаратах, які в експлуатації понад 13-14 років, і фактично вичерпала свій потенціал. Хочу зауважити, що понад 20 років фахівці нашого центру забезпечували проведення пренатальної діагностики для майже 50% вагітних жінок області щорічно», - додав Роман Шустик.

Окрім того, він наголосив, що сучасні методики пренатальної діагностики дозволяють забезпечити адекватний нагляд за вагітністю, та що найголовіше – запобігти багатьом ускладненням завдяки своєчасному виявленню вроджених вад розвитку. Зокрема, визначити акушерську тактику, місце і можливості допомоги новонародженій дитині, особливо у випадках, які потребують хірургічного лікування, та спланувати заходи профілактики.

Орієнтовна вартість апарату складає 5,5 – 6 млн грн. Члени комісії підтримали це звернення та рекомендували обласній державній адміністрації при черговому розподілі коштів обласного бюджету на 2021 рік знайти можливість виділити кошти на вищезазначений апарат.