17-01-2024

У 2023 році на водоймах області загинули 35 людей, 5 з яких – діти

Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС в Рівненській області. Сьогодні місцеві рятувальники спільно з фахівцями Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах провели навчання з порятунку потопаючих. Захід відбувся на озері Басів Кут у Рівному.

За легендою, рибалка провалився під кригу. Тож учасники навчань відпрацьовували різні дії на випадок такої надзвичайної ситуації. Зокрема, порятунок людини за допомогою рятувального кола, яке закріплене на мотузці, а також спеціального аероглісера Tornado.

На третьому етапі до операції доєдналися водолази. Завдяки снігоболотоходу «Богун» вдалося швидко та безпечно дістатися до постраждалого і оперативно доправити його в безпечне місце.

В управлінні ДСНС наголошують на важливості таких навчань. Адже, за статистикою, у 2022 році на Рівненщині загинули 29 осіб, із них 5 - діти. У 2023-му цифри, на жаль, гірші: 35 потопельників, з яких 5 – діти.

Серед основних причин усіх цих трагедій - купання в невизначених місцях, порушення правил поведінки на воді, купання в нетверезому стані.

У той же час, за два роки на водоймах Рівненщини вдалося врятувати 139 людей, зокрема, 14 дітей.

Зі свого боку, голова обласної ради Андрій Карауш на своєму телеграм-каналі поширив кілька порад від ДСНС:

- перед виходом на кригу завжди перевіряйте товщину покрову, бажано робити це палицею, в жодному разі не ногою. Міцний лід має товщину не менше 7-10 см;

- не ходіть на замерзлі водойми поодинці, краще робити це в компанії, тримаючи відстань 5-6 метрів. Не слід скупчуватись великими групами в одному місці;

- йдучи по льоду, періодично перевіряйте палицею навколишні ділянки, уникайте місць із вмерзлими кущами або травою;

- кататися на ковзанах слід лише в спеціально обладнаних для цього місцях.