30-05-2022

Творчість заради допомоги ЗСУ

Благодійний майстерклас з виготовлення ляльок-мотанок відбувся у Рівненській обласній бібліотеці для молоді. Провела його знана майстриня Світлана Приступлюк.

Секретам створення унікальних традиційних ляльок її навчила бабуся. Під час майстеркласу Світлана не лише ознайомлювала з давньою технікою виготовлення автетничної ляльки, а й розповіла про історію походження цієї іграшки-оберега, а також поділилася цікавими ситуаціями з життя, пов’язаними з лялькою-мотанкою.

Майстриня звернула увагу, що це - не просто іграшка, а в першу чергу оберіг. Тому символічно, що учасники мастеркласу з особливими думками виготовляли свої ляльки. Адже кожна з них буде виставлена на продаж під час благодійного ярмарку, який відбудеться в Канаді. Кошти від реалізації передадуть на потреби українських захисників.

Варто нагадати, що команальний заклад обласної ради «Рівненська обласна бібліотека для молоді» з перших днів війни переформатував свою роботу. Окрім виконання звичних функцій та надання книжкових послуг, тут діє волонтерських хаб.  Одними з перших працівники бібліотеки та всі небайдужі рівняни почали плести маскувальні сітки. Тут виготовляють енергетичні смаколики для захисників, влаштовують різні тематичні та повчальні заходи для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, відкрили курси вивчення української мови, проводять майстер-класи для дітей та дорослих, залучають психологів, щоб надавати психологічну підтримку переселенцям та їхнім родинам.