03-04-2025

Товариству Червоного Хреста України – 107 років

Воно – одне зі 190 національних товариств, які сьогодні працюють по всьому світу. На Рівненщині гуманітарні місії здійснює обласна організація Товариства Червоного Хреста України, яка працює за 10 напрямками.

Це мобільні реабілітаційні бригади, які складаються з команди фізичних терапевтів та їх асистентів і надають послуги з фізичної реабілітації вдома, зокрема, жителям віддалених населених пунктів. Також, за потреби, забезпечують кріслами колісними, милицями, ходунками тощо.

Це психосоціальна підтримка – напрямок, який реалізується з 2014 року для ВПО, вразливих категорій населення (літні люди, люди з інвалідністю), діти, родини ветеранів, демобілізовані військові, члени сімей зниклих безвісти, медики та соціальні працівники.

Мобільні медичні бригади, які надають первинну медичну допомогу тим, хто постраждав від війни або ж має обмежений доступ до медичних послуг. На Рівненщині працює 4 мобільні медичні бригади, з яких одна – дитяча.

Догляд вдома – напрямок, який передбачає підтримку самотніх людей похилого віку та людей з інвалідністю. Соціальні помічники на постійній основі відвідують підопічних.

Навчання навичкам первинної допомоги – це тренінги, по завершенню яких учні отримують сертифікат міжнародного зразка. Навчатися можуть як фізичні, так і юридичні особи. Навчання передбачає мастер-клас, семінар, 6-ти і 12-ти годинний тренінг.

Управління надзвичайними ситуаціями – це організація навчання та підготовка населення до надзвичайних ситуацій, технічна підтримка у написанні плану реагування на НС тощо.

З листопада 2023 року Товариство Червоного Хреста України реалізовує на Рівненщині ще один напрямок - «Мінна небезпека», до якого залучені 18 спеціалістів. Це індивідуальні та групові заняття для різних груп населення, зокрема, прикордонної зони.

Загін швидкого реагування – це команда спеціально підготовлених волонтерів (на Рівненщині це 20 людей), які у співпраці з органами влади, ДСНС та соціальними службами оперативно реагують на кризові ситуації в регіоні, допомагаючи постраждалим.

Донорство крові – напрямок, який передбачає поширення інформації про користь донорства, організацію донорських акцій у співпраці з Рівненським обласним центром служби крові.

Служба розшуку. Рівненська обласна організація ТЧХУ впроваджує напрямок Відновлення родинних зв’язків. Йдеться не лише про пошук родичів, які втратили одне одного через кордони, а й про підтримку родин зниклих безвісти, полонених.

З нагоди річниці створення Рівненська обласна організація Товариства Червоного Хреста України запросила на зустріч своїх партнерів: представників органів влади, керівників територіальних громад, рятувальників, фахівців соціальних служби.

Розповіли про історію створення організації та роботу, яку Червоний Хрест України здійснював до та продовжує здійснювати під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.