30-09-2022

Тергромади Рівненщини повинні взяти на контроль ситуацію з поширенням туберкульозу

Про це йшлося сьогодні на засіданні Координаційно-консультативної ради при голові Рівненської обласної ради восьмого скликання. Учасники зустрічі, а це керівництво ради, голови окремих постійних комісій, керівники територіальних громад та експерти, обговорили стан справ з поширенням туберкульозу на Рівненщині.

Директор Рівненського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру обласної ради Федір Аврука вкотре зауважив, що на сьогодні гострою проблемою залишається недовиявлення хворих на туберкульоз, а причиною цьому є низький відсоток обстежень передусім серед груп ризику.

Помітний ріст захворюваності на туберкульоз зафіксований у І кварталі цього року – на 113 осіб більше, ніж за аналогічний період 2021-го. Особливу тривогу викликає статистика захворюваності серед дітей. Так, у 2021 році у І кварталі виявили 4 випадки, а цьогоріч за цей же період зафіксували 10 випадків.

Станом на сьогодні точної інформації щодо кількості хворих на туберкульоз в громадах Рівненщини немає.  В тому числі через значну кількість внутрішньо переміщених осіб, яких в області проживає понад 50 тисяч, і стан здоров’я яких керівники громад повинні тримати на контролі.

- Санітарно-епідемічна ситуація в громаді – це зона відповідальності її керівника. Тим паче, що питання поширення туберкульозу для Рівненщини  – не нове. Це, як відомо, соціальне захворювання, яке завдяки сучасним методикам лікується досить швидко і ефективно. Але за однієї умови – якщо виявити його на ранніх стадіях. Тому сьогодні поставив завдання головам громад звернути увагу на це питання і налагодити контакт з нашим обласним фтизіопульмонологічним медичним центром, - зауважив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.

Він також нагадав, що на базі центру працює сучасний флюоромобіль, що дає можливість проводити діагностику навіть у найвіддаленіших громадах області. Тому все, що необхідно від громад, - це бажання, - наголосив Андрій Карауш.

Під час обговорення цього питання керівників ТГ ознайомили з можливостями, які дає міжнародний проєкт PATH/USAID в питанні профілактики туберкульозу. Представник проєкту Юрій Суботін закликав голів громад приймати відповідні місцеві програми. Адже це один із механізмів залучення грантової підтримки.