22-06-2022

Світлана Богатирчук-Кривко: «Війна – це проблема не лише України, а й Європи»

Днями з чергового відрядження до Європи повернулася депутат обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко, яка  у складі української делегації взяла участь у засіданні Комітету з поточних справ Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, а також у засіданні Бюро – керівного органу Конгресу.

Як розповіла Світлана Богатирчук-Кривко, Комітет з поточних справ Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи готував декілька питань, які заслуховуватимуть на сесії у жовтні цього року. Основне з них - прийняття та захист біженців у європейських містах і регіонах. Обговорювали й питання місцевих та регіональних ЗМІ, а також їхньої ролі в низовій демократії. Йшлося також про реформування інтернатних закладів (деінституалізацію).

- Для членів нашої делегації головним було охопити всі аспекти, які б потім увійшли до рекомендацій органам місцевого самоврядування. Важливо говорити й про наших внутрішньо переміщених осіб, і про ті численні проблеми, з якими стикаються органи місцевого самоврядування з огляду на приймання переселенців. Також я акцентувала на проблемах наших депортованих земляків, - розповіла Світлана Богатирчук-Кривко.

Натомість під час засідання Бюро, яке проходило в  ірландському місті Траллі, серед іншого, визначили подальші кроки Конгресу, спрямовані на підтримку України. Також йшлося про підготовку до 43-ї сесії, яка відбудеться в жовтні цього року.

- Дехто каже, що Європа зараз втомилася від проблем України. Так от війна – це не проблеми лише України. Це – проблеми Європи, і всі це повинні зрозуміти. Звісно, ми дякували європейцям за допомогу. Проте сьогодні Україна так само допомагає Європі – ціною життів українців, ціною зруйнованих міст та сіл… - зазначила депутат обласної ради.

Перебуваючи у різних містах Європи, Світлана Богатирчук-Кривко багато спілкувалася з українцями, які після початку повномасштабної війни вимушено покинули батьківщину. З біженцями з України зустрілися і в Ірландії, де проходило засідання Бюро.

- У цій країні також боролися за свою незалежність і знають, чого варта ця боротьба. Наші біженці почуваються там дуже комфортно, для них створені всі умови. І навіть у залі, де проходило засідання, окрім прапорів Євросоюзу та Ірландії, встановили й український прапор, - розповіла Світлана Богатирчук-Кривко.

Натомість у  спілкуванні з європейськими колегами члени української делегації зосереджувалися на перспективах надання Україні кандидатського статусу в ЄС, закликаючи їх спонукати уряди своїх країн сприяти у цьому нашій державі.