11-08-2022

Сучасний флюоромобіль працюватиме на базі фтизіопульмонологічного медичного центру

Сучасний автомобіль для проведення виїзних обстежень органів дихання сьогодні з’явився в Рівненському обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі. Це стало можливим завдяки грантовому проєкту Міністерства охорони здоров’я України. І це поки єдине в Україні авто такого класу.

Директор фтизіопульмонологічного медичного центру Федір Аврука розповів, що спеціалізоване Renault 2020 року випуску оснащене новим мобільним обладнанням, яке дозволить фахівцям центру проводити виїзні обстеження населення тих громад Рівненщини, які, з уваги на скорочення фтизіопульмунологічної служби України, обмежені в доступі до відповідних послуг. Окрім флюорографії легень, апаратура може робити й інші  - супутні – види обстежень. Мобільні бригади також робитимуть забір аналізів, які можуть зберігатися в автомобілі кілька днів, перш ніж їх доставлять в лабораторію.

- Такий «діагностичний центр на колесах»  - це перш за все зручність для людей, які живуть далеко від медзакладів або ж, в силу обставин, не мають можливості до них доїхати.  Зважаючи на тривожну статистку поширення туберкульозу на Рівненщині, такий автомобіль – неабияка допомога фтизіатричній службі області. Крім того, це дасть можливість вивести на якісно новий рівень співпрацю між нашим комунальним підприємством -  фтизіопульмонологічним центром -  та ПМСД в громадах в частині діагностики та профілактики туберкульозу, - переконаний перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк. Спільно з керівництвом ОДА вони зустрілися з фахівцями медцентру, щоб передати автомобіль.

Як розповіла заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення облдержадміністрації Олена Гандзюк, цей спецавтомобіль – лише «перша ластівка». Медичні підприємства Рівненщини в найближчому майбутньому отримають ще більше сучасного медичного обладнання.