08-05-2023

Сьогодні - День пам’яті та примирення

8 травня Україна разом з усім світом вшановує пам’ять тих, хто боровся з нацизмом, а також всіх жертв Другої світової війни.

Ця війна була найкривавішою в історії людства. Упродовж 1939–1945 років загинули від 50 до 85 мільйонів людей різних національностей. У тій війні українці воювали на боці антигітлерівської коаліції: у складі червоної армії, армій західних союзників, підпільних рухів опору - і здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А, відтак, отримали чи не найбільші втрати. На нашій землі відбувалися ключові бої, а ціною перемоги стали понад 8 мільйонів українців, з яких 5 мільйонів – це цивільне населення.

(Голова обласної ради Андрій Карауш, перший заступник голови ОВА Сергій Подолін

та представники силового блоку Рівненщини вшанували пам'ять жертв Другої світової війни)

На жаль, історія повторюється. Це вже другий День пам’яті та примирення, який відзначаємо, відколи російські окупанти розгорнули повномасштабну війну проти України. Ворог діє зухваліше і жорстокіше, аніж діяли нацисти під час Другої світової. Не маючи вагомих здобутків на полі бою і розуміючи, що вже програли, рашисти  ведуть війну з мирними українцями, розстрілюючи житлові квартали, лікарні та дитсадки. Лише за дуже приблизними підрахунками ООН кількість жертв серед цивільних українців вже перевищила 20 тисяч, 5 тисяч з яких – це діти.

Тому сьогодні, самовіддано виборюючи право на свободу своєї держави, українці вдруге в історії демонструють світові солідарність у боротьбі за одвічні людські цінності. Ставши щитом, який захищає людство від орди, ми голосно заявляємо: у світі більше немає місця окупаційним ідеологіям та загарбницьким війнам.

(До вшанування жертв нацизму долучилася Голова правління ОО "Союз Чорнобиль України" Ольга Кратюк )