16-01-2025

Щоб виготовити маскувальну сітку-кавер, потрібно щонайменше три години

За місяць одна людина з досвідом плетіння може зробити 30 таких сіток. Про це розповіла волонтерка Валентина Демчик. Рівнянка, яка працює педагогом-організатором ліцею №9, днями провела безкоштовний майстер-клас з виготовлення сіток-каверів. Це такі маскувальні елементи, які наші військові одягають на каски, щоб бути менш помітними на місцевості.

Захід відбувся у Рівненській обласній бібліотеці для молоді за ініціативи громадської організації «Молодіжний простір НОТА». Серед учасників – як досвідчені волонтери, так і початківці.

Присутні дізналися про технологію виготовлення сіток-каверів та матеріали, які при цьому застосовують. Валентина Демчик наголосила на моменті, про який не всі кажуть: перед тим, як взятися до плетіння, варто розуміти, чи схильні ви до алергії, яку можуть сричинити частинки тканини чи її специфічний запах. В такому випадку варто спробувати працювати в рукавичках та захисній масці.

- Будь-які маскувальні елементи – чи то габаритні сітки, чи кавери, на фронті - це розхідний матеріал, потреба в якому є постійно, - каже волонтерка.

«Чим краще замаскований, тим у тебе більше шансів», - зауважує ветеран війни Ігор Яценко. Чоловік служив командиром відділення ПТРК у 88-му окремому батальйоні 35-ї бригади морської піхоти. Він наголошує, що не варто недооцінювати роль маскування в сучасній війні дронів.

Тож організатори та учасники заходу закликали небайдужих долучатися до цієї ініціативи, яку в обласній «молодіжці» планують продовжити. Коли волонтери виготовлять певну кількість сіток-каверів, їх передадуть нашим Захисникам та Захисницям.

(Фото - з Facebook Рівненської обласної бібліотеки для молоді)