08-06-2022

Що треба знати про бойові хімічні речовини, навчали під час тренінгу від УАРОР

Через військове вторгнення росії на територію України зросла кількість небезпек для цивільного населення, які можуть виникати у ході ведення бойових дій. Відтак Українська асоціація районних та обласних рад ініціювала проведення тренінгу на тему «Правила безпеки під час надзвичайних ситуацій або інцидентів, пов’язаних із токсичними хімічними речовинами». Рівненську обласну раду на онлайн-заході представив заступник голови Олексій Бучинський.

За участі провідних науковців та міжнародних експертів з наслідків військових збройних конфліктів учасники тренінгу дізналися основну інформацію про бойові хімічні речовини (CWA) та токсичні промислові речовини (TIC). Фахівці надали рекомендації, як повинно діяти цивільне населення в разі можливого впливу таких речовин через дії ворога.

На думку Олексія Бучинського, в умовах війни такі тренінги – це вкрай необхідні превентивні заходи. І проводити їх слід на регулярній основі, аби люди знали, що в першу чергу треба робити в разі хімічної атаки. Адже правильний алгоритм дій в таких ситуаціях рятує життя.