20-06-2022

Ще в п’яти медичних установах Рівненщини віднині швидко можуть діагностувати туберкульоз

Ще в п’яти медичних установах Рівненщини віднині швидко можуть діагностувати туберкульоз
А все завдяки новому обладнанню, яке отримали фахівці одразу кількох медичних установ області: КНП Дубровицький ЦПМСД, КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня», КНП «Гощанська багатопрофільна лікарня», КНП Березнівський ЦПМСД та КНП "Здолбунівська ЦМЛ".
Як пояснили в Рівненському обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі, система GeneXpert дає можливість лише за 77 хвилин поставити діагноз. Це тест на ампліфікацію нуклеїнової кислоти на основі картриджа для одночасного швидкого діагностування туберкульозу та швидкого тесту на чутливість до антибіотиків.
-Тест для виявлення ДНК мікобактерії туберкульозного комплексу з широкою медикаментозною резистентністю дозволяє швидко та якісно отримати надійні результати", - зауважив директор Центру Федір Аврука.
Отримати нове обладнання вдалося завдяки реалізації гранту Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, виконавцем якого є Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.
У той же час, аналогічне обстеження з метою діагностики туберкульозу можна пройти у Рівному на базі КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради.