12-03-2021
Сергій Кондрачук: «Потрібно встановити чесні та прозорі правила для всіх»
Про підсумки діяльності Рівненської обласної ради восьмого скликання за перші сто днів роботи розповів сьогодні під час пресконференції голова обласної ради Сергій Кондрачук. У цей період відбулося три сесії, п’ять пленарних засідань, активно працювали постійні комісії облради. Розповів Сергій Кондрачук і про те, як просувається робота над завданнями, які ставив перед собою, розпочинаючи працювати на цій посаді.
Першим з таких завдань була «глобальна» інвентаризація – як програм, котрі стосуються різних сфер та галузей життєдіяльності Рівненщини, так і роботи комунальних закладів обласної ради.
- Депутатам нинішнього скликання важливо зрозуміти, які програми у нас діють, у яких обсягах вони фінансуються. Адже цілком ймовірно, що десь було б логічно внести певні зміни, або й взагалі припинити фінансування. Скажімо, депутати не підтримали програму «Власний дім», яку попередньо детально проаналізували на постійних комісіях облради. У результаті на президії ухвалили рішення зняти її з розгляду на сесії, а кошти, на неї передбачені, - спрямувати на інші потреби, - розповів Сергій Кондрачук.
Триває нині робота над розробкою обласної програми національно-патріотичного виховання, над якою зараз працюють відомі на Рівненщині та поза її межами експерти, фахові у питаннях національно-патріотичного виховання. Уже найближчим часом відбудеться чергове засідання робочої групи.
- Ми прагнемо створити документ, який буде всеосяжним і працюватиме на те, аби любов до України прищеплювалася з дошкільного віку, і наші діти та юнь знали, хто вони, і по-справжньому любили свою країну, - зауважив очільник обласної ради.
Ще одна мета голови обласної ради нинішнього скликання, яка наразі ще не реалізована повністю, - побувати у кожному з майже сотні комунальних закладів.
- Важливо проаналізувати їхню роботу, поспілкуватися з керівниками, дізнатися про проблеми. Саме задля цього відвідую заклади, а також проводимо зустрічі з керівниками установ певних галузей. Наразі вже відбулася зустріч з керівниками медичних комунальних підприємств. До того ж є чимало закладів та підприємств, які потребують особливої уваги. Скажімо, наш аеропорт, про який в останні роки говорили чи не усі представники влади, рапортуючи про те, що нарешті це стратегічне підприємство врятовано. Але в результаті аеропорт «врятували» аж на 27 млн грн боргів. Вчора на сесії на це підприємство, яке справді є стратегічним, було спрямовано 1,5 млн грн. До того ж зараз діє Державна цільова програма розвитку аеропортів, і вчора ми спрямували кошти на розробку проєктно-кошторисної документації, які дають змогу розпочати у цьому закладі низку робіт за цією програмою. Тому аеропорт треба спочатку врятувати, а вже тоді про це розповідати, - зауважує Сергій Кондрачук.
І голові облради, і депутатському корпусу дуже важливо постійно й ефективно контактувати з громадою, переконаний очільник облради. Саме тому наразі вже відбулися зустрічі з представниками громадських організацій, а також з учасниками АТО/ООС, їхніми батьками, рідними героїв Небесної Сотні та представниками ветеранських організацій.
Ще торік у грудні створено координаційно-консультативну раду при голові обласної ради, до якої увійшли новообрані голови 64 громад, а також очільники районних рад.
- Приступивши до виконання своїх обов’язків, очільники ОТГ зіштовхнулися з чималою кількістю труднощів. Тож координаційно-консультативна рада – це своєрідний майданчик, де ми спільно шукаємо відповіді на найактуальніші запитання. Мені дуже імпонує, що спілкуємося там не за принципом «керівник-підлеглий», а на рівних. Адже, як і депутатів облради, керівників ОТГ обрала громада, - розповідає голова обласної ради.
Чимало важливих для громади рішень депутати ухвалили напередодні – під час третьої сесії Рівненської обласної ради. Зокрема призначили керівників восьми комунальних закладів, внесли зміни до статутів низки медичних підприємств, а також розподілили майже 90 млн грн вільних залишків коштів обласного бюджету.
- Ми мали справді унікальну ситуацію, коли у розподілі вільних залишків бюджету взяли участь як розпорядники коштів, так і всі без винятку депутати обласної ради. Кожна фракція надала свої пропозиції, і вони були максимально враховані. Такий розподіл прагнули робити прозоро і зрозуміло для громади. Серед іншого, понад 21 млн грн залишків коштів освітньої субвенції спрямували на придбання шкільних автобусів, майже 7 млн грн виділено на оплату праці працівників інклюзивно-ресурсних центрів, 7 млн грн передбачено для закупівлі 14 сучасних комп’ютерних класів для закладів професійно-технічної освіти. Спрямовані кошти й на сферу охорони здоров’я. Зокрема майже 1,5 млн грн передбачено на нестандартне приєднання до електромереж приймального відділення КП «Рівненська обласна клінічна лікарня», понад 3 млн грн – на виплату пільгових пенсій установам охорони здоров’я. Збільшено й обсяг фінансування програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення. Також 450 тис грн виділено на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги. Важливо, що вдалося досягнути компромісу, і депутати кожної з фракцій облради отримали фінансування на ті об’єкти, які вони вважають найбільш необхідними. Переконаний, що потрібно встановити чесні і прозорі правила для всіх. Адже за кожним депутатом стоять виборці, і в мене немає права накладати вето на певні пропозиції, - вважає голова обласної ради.
Учасників пресконференції, серед іншого, цікавила й співпраця обласних обранців з депутатами Верховної Ради України, перспективи будівництва доріг та добудови освітніх закладів, ймовірність переформатування ОТГ, а також підтримка обласного бюджету на втілення проєктів розвитку громад.
- Наразі ми внесли зміни до відповідної програми. На сьогодні на її реалізацію передбачено спрямувати 2 млн грн. І якщо отримаємо багато якісних проєктів від громад, вочевидь, можна буде говорити і про додаткове фінансування, - зауважив Сергій Кондрачук.