23-02-2022

Сеймик Вармінсько-Мазурського воєводства підтримав українців у непростий час

Головний представницький орган Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща надіслав свою офіційну позицію щодо ситуації в Україні стосовно військової загрози з боку Російської Федерації.

Напередодні партнери Рівненщини продемонстрували солідарність з українцями, зокрема, з жителями Рівненщини, та висловили слова підтримки.

Повний текст розміщуємо нижче.

Нагадаємо, що між Рівненською областю та Вармінсько-Мазурським воєводством багато років успішно діють дружні та партнерські відносини. Між регіонами підписаний Меморандум про співпрацю, що передбачає низку спільних заходів у різних напрямках та галузях: культурі, медицині, туризмі, соціальній сфері.

 

Позиція 

Сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства

від 22 лютого 2022 року

 

Російська Федерація вчинила чергову агресію на незалежну Україну, анексуючи частину Луганської та Донецької областей, що були окуповані Росією з 2014 року. Це чергове, після загарбання Криму, нелегальне захоплення частини суверенної та незалежної України, це порушення карти ООН, членом-засновником якої Україна була у 1945 році. Імперіалістична політика Росії була та залишається смертельною загрозою для її сусідів: України, Білорусі, країн Балтії – Литви, Латвії, Естонії, а також Польщі. 

Ця агресивна політика Російської Федерації викликає глибоке занепокоєння і супротив мешканців Вармінсько-Мазурського воєводства, що на двохсоткілометровому відрізку межує із Калінінградською областю Російської Федерації. У нашому регіоні вже понад 75 років проживає багатотисячна українська громада, яка сприяє розвитку соціально-економічного життя воєводства. 

Ми повною мірою підтримуємо дії органів влади Республіки Польща, спрямовані на захист незалежності України від агресії, а також спрямовані на політичну, економічну підтримку та підтримку військовою технікою. 

Слова солідарності та підтримки свободи Українського Народу спрямовуємо до органів місцевого самоврядування партнерської Рівненської області та усієї України. Ми декларуємо допомогу українцям, що захищають незалежність своєї держави.

 

Голова Сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства

 

Бернадета Гордеюк