05-05-2022

Робот-книгар, який говорить "Слава Україні!": «Рівнекнига» влаштувала свято для дітей-переселенців

«Поринь у казковий світ книги» - під такою назвою відбулася благодійна просвітницька акція для діток-переселенців, які сьогодні мешкають в нашій області. Ініціатором дійства є Олександр Савчук - директор комунального підприємства обласної ради «Рівнекнига», якому підпорядковується мережа книгарень.

Малечу та їхніх батьків запросили до однієї з них, що на майдані Незалежності у Рівному. З українською книжкою дітей знайомила знана рівненська письменниця, авторка колекції вишитих книг Олена Медведєва. Спільно з дітками вони переглянули тематичний мультфільм та поговорили про секрети створення книг.

Зацікавити дітей українською книжкою спробував і унікальний робот, який давно став родзинкою книгарні «Дружба» і вправно виконує просвітницьку місію саме серед маленьких читачів. Директор «Рівнекниги» Олександр Савчук продемонстрував нове вміння робота, який окрім іншого, тепер вміє казати найпопулярніше сьогодні гасло «Слава Україні!»

Ініціативу «Рівнекниги» підтримали заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський і начальниця управління культури і туризму облдержадміністрації Любов Романюк. 

На думку Олексія Бучинського, це гарний спосіб допомогти адаптуватися та відновитися тим українцям, які змушені були залишити свої домівки, втікаючи від війни.

 - Найцінніше, що є в житті кожного дорослого, – це діти. І наше головне завдання, щоб вони були здоровими, розвиненими, успішними, а отже - щасливими. Саме задля цього ми влаштували сьогодні справжнє свято української книги. Адже, на моє глибоке переконання, отримувати позитивні емоції можна не лише від улюблених смаколиків, не лише від гри за ґаджетами, але й від читання цікавих книжок. Звісно, цифрові технології стрімко розвиваються, однак вони ніколи не замінять друкованої книги. Особливо, коли вона написана рідною українською мовою, - зауважив Олексій Бучинський. 

Він також висловив сподівання, що ця подія додала позитивних емоцій маленьким переселенцям, і вони відчули любов і турботу. А щоб цей день запам'ятався, дітки отримали в подарунок українські книги.