29-11-2019

Рівненський аеропорт потрапив до пілотного інвестиційного проекту Мінеконому

Відповідний меморандум за протокольним дорученням депутатів підписав голова обласної ради Олександр Данильчук. Свої підписи під документом також поставили голова облдержадміністрації Віталій Коваль, директор КП «Міжнародний аеропорт Рівне» Рівненської обласної ради Ігор Насинюк та в.о. директора Агенції державно-приватного партнерства Анастасія Шуба. Структура діє при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За її словами, Рівненщина одна із двох областей України, яка потрапила до пілотного проекту Міністерства з відродження регіональних летовищ. «Це вперше в історії незалежної України, коли проекти такого масштабу будуть реалізовуватися. Рівне стало в цьому першопрохідцем», - зауважила Анастасія Шуба.

За її словами, щоби приватний капітал зацікавився рівненським аеропортом, потрібно мати привабливий проект. Саме його і готові розробити фахівці держагенції.

Голова обласної ради Олександр Данильчук висловив сподівання, що завдяки цьому Меморандуму ситуація зрушить з місця і аеропорт нарешті отримає надію запрацювати повноцінно.

«Вибрали тільки два аеропорти – Рівне та Вінницю, які відповідають усім показникам державно-приватного партнерства. Ми підписали Меморандум, агенція нам знайде приватного партнера, який зможе відновити наш аеропорт і зніме напругу з обласного бюджету», - зауважив Олександр Данильчук.

У той же час, за його словами, в обласній раді не залишають ідею віддати свій комунальний заклад приватній структурі на умовах концесії. Тим паче, що відповідне рішення депутати прийняли ще минулого року. Однак через зміни в законодавстві, це питання наразі допрацьовують члени концесійної комісії.

Поки ж депутати і надалі мають намір підтримувати летовище з бюджету області. Голосуючи за зміни до Програми розвитку та підтримки КП «Міжнародний аеропорт Рівне» на 2018-2020 роки, вони заклали кошти на погашення боргів підприємства.