16-03-2021

Психологи з Рівненщини отримали сертифікати за міжнародними стандартами ЄС

В рамках проєкту «Покращення доступу до соціальних послуг у сфері психічного здоров’я» семеро психологів з Рівненської області пройшли навчання у Військовому медичному інституті м. Варшава.

Вони отримали знання з діагностики і терапії посттравматичних розладів і розладів, пов’язаних зі стресовим чинником, і пройшли стажування в Клініці Психіатрії, Бойового Стресу і Психотравматології. Навчання відбувалося впродовж двох років.

Сьогодні у КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР відбулося урочисте вручення сертифікатів. Завітали на захід Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Славомір Місяк та влада області.

Перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк привітав учасників проєкту з успішним завершенням навчання.

«Низький уклін тим людям, які допомагають нашим ветеранам стати на ноги. Ви прикладаєте максимум зусиль і за це - щирі слова вдячності», - зауважив Сергій Свисталюк.

Він також відзначив, що госпіталь ветеранів війни - це один з найкращих закладів в Україні, який надає такі послуги для наших ветеранів.

Поза тим, Славомір Місяк подякував учасникам за важку роботу та висловив сподівання на продовження співпраці у майбутньому.

«Співпраця саме у цьому напрямку приносить найбільший результат, враховуючи те, що на Сході України зараз іде війна. Вірю, що набуті вами навички будуть чудово задіяні у повсякденній роботі», - додав Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку.

За словами депутата обласної ради, директора обласного госпіталю Андрія Бурачика, в цей проєкт Рівненська області потрапила відповідно до вибору польської сторони.

«Представники медичного інституту м. Варшава були в Україні та обирали заклад, з яким вони будуть працювати. Це був конкурс також між госпіталями Житомира та Вінниці, з яких зупинилися на нашому. Потому ми пройшли відбірковий тур і підписали договір про співпрацю», - розповів Андрій Бурачик.

Окрім того, він відзначив, що наразі ідуть перемовини про другий етап співпраці з Військовим медичним інститутом м. Варшава, та сподівається, що невдовзі підпишуть черговий договір партнерства.

Програма реалізовувалася в межах тристоронньої угоди між Міністерством закордонних справ Польщі, Військовим медичним інститутом в Польщі та КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР.