16-01-2024

Рівненщина – в п’ятірці лідерів з реалізації проєктів міжмуніципального співробітництва

З 2014 року в області укладено 74 такі угоди, і це четвертий показник серед областей України. Усі договори успішно реалізовані.

Лідером серед громад є Володимирецька, яка уклала 12 угод міжмуніципального співробітництва. Загалом учасниками такої співпраці стали 22 громади Рівненщини.

Найпоширеніша форма співпраці - спільне фінансування та утримання підприємств, установ та організацій комунальної форми власності - інфраструктурних об’єктів. 

У період 2014-2023 рр громади створили центри первинної медико-санітарної допомоги, інклюзивно-ресурсні центри, ЦНАПи, центри надання соціальних послуг, Будинок школяра, Школу мистецтв, дитячо-юнацьку спортивну школу, а також місцеві добровільні підрозділи пожежної охорони, навчальний інтерактивний клас пожежної безпеки тощо.

Про міжмуніципальне співробітництво як інструмент ефективного управління говорили сьогодні  під час онлайн тренінгу, зорганізованого Рівненським регіональним офісом Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Учасники заходу – працівники органів місцевого самоврядування, зокрема, міські голови, сільські старости, депутати, а також керівники органів влади.

- Міжмуніципальне співробітництво – це такий інструмент, який дає можливість громадам вирішити спільні проблеми, втілити в життя спільні ініціативи за принципом співучасті, зокрема, й фінансової. Це досить ефективний механізм, особливо сьогодні, коли через війну фінансові можливості ТГ обмежені. Тому дуже приємно, що Рівненщина - серед лідерів у цьому питанні, - вважає голова обласної ради Андрій Карауш.

Він також зауважив, що влада області завжди іде на зустріч ініціативним громадам. На Рівненщині існує конкурс проєктів розвитку тергромад. У 2010-2018 рр в області реалізували 114 таких проєктів на загальну суму 14 млн грн, половину з яких профінансовано з обласного бюджету.

Сьогодні експерти проєкту USAID «ГОВЕРЛА» супроводжують реалізацію п’яти ініціатив щодо співробітництва Радивилівської ТГ з Козинською та Крупецькою громадами.

Наприклад, один із проєктів передбачає забезпечення централізованим водопостачанням жителів громад комунальним підприємством «РАДИВИЛІВ-ТЕПЛО», інші стосуються роботи Радивилівського інклюзивно-ресурсного центру, Радивилівського центру ПМСД та Радивиліського територіального центру соціального обслуговування населення.

З перспективних напрямків міжмуніципального співробітництва експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» виділяють такі: поводження з твердими побутовими відходами (створення сміттєвих полігонів, встановлення сортувальних ліній та будівництво переробних підприємств), а також створення туристичних кластерів.

З інформацією щодо сфер міжмуніципального співробітництва, реальними прикладами співпраці, історіями успіху можна ознайомитися на сайті "Децентралізація".