04-02-2020

Рівненщина - у трійці лідерів за темпами зростання промислового виробництва

 Сьогодні під час колегії облдержадміністрації підсумували роботу галузей господарського комплексу Рівненщини за 2019 рік та проаналізували виконання місцевих бюджетів. Участь у засіданні взяв і голова обласної ради Олександр Данильчук.

На колегію традиційно запрошені керівники районів, структурних підрозділів облдержадміністрації, представники силових структур та голови ОТГ.

 Заступник голови РОДА Ігор Тимошенко відзначив, що власні доходи місцевих бюджетів зросли на 17,7%, реальна заробітна плата - на 11%. У той же час заборгованість із заробітної плати скоротилася вшестеро. Якщо говорити про галузь промисловості, то за підсумками 2019 року Рівненщина зайняла 3 місце серед регіонів України за темпами приросту обсягів промислової продукції.

Зокрема, лідерами в цьому є хімічна галузь, машинобудування, постачання енергоносіїв, виробництво будматеріалів та скловиробів. Загальний приріст становить майже 6 %. В сільському господарстві загальний приріст виробництва склав майже 2%. Найбільше - завдяки рекордному врожаю зернових. Тут приріст склав майже 18%, адже Рівненщина отримала рекордний врожай цих культур - 1,5 млн. тон. Крім того, у розвиток сільського господарства області упродовж 2019 року було вкладено 551,2 млн. грн. інвестиційних коштів.

Якщо говорити про підтримку малого та середнього бізнесу, то завдяки виконанню відповідної обласної програми, 23 суб'єкти господарювання отримали з обласного бюджету часткове відшкодування відсотків за кредитами, взятими на розвиток своєї справи на загальну суму 750 тис. грн.

Власне створення сприятливих умов для ведення бізнесу є одним із пріоритетів обласної влади як в минулому, так і в поточному році наголосив голова облдержадміністрації Віталій Коваль. Відтак поставив перед собою та керівниками різних рівнів кілька завдань: легалізація праці, створення конкурентного середовища для всіх учасників бізнесу, зокрема боротьба з незаконним видобутком бурштину, піску, незаконною вирубкою лісів та оббігом деревини. У той же час голова РОДА доручив прискорити процес електронного обігу деревини.

Важливим питанням, яке порушили під час колегії, стало також виконання місцевих бюджетів. Надто в контексті формування нового адміністративно-територіального устрою Рівненщини. На думку керівників області, на місцях до цього питання мають підійти дуже відповідально та виважено, адже від цього напряму залежить добробут громад.

Окрім підсумків роботи за галузями, представники Рахункової палати представили результати аудиту ефективності використання субвенції з держбюджету на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.