24-12-2020

Рівненщина отримала бюджет-2021

Саме головний фінансовий документ Рівненської області є одним з ключових питань, яке розглядали на третьому пленарному засідання першої сесії обласної ради восьмого скликання. Лише кілька днів було у депутатів, щоб вивчити документ та відкоригувати ключові цифри. Свої правки депутати вносили як під час засідань постійних комісій, так і безпосередньо в сесійній залі.

Тож менш ніж за годину обговорення Рівненська область отримала головний фінансовий документ на 2021 рік. Одноголосно його підтримали усі 61 депутати, зареєстровані в залі.

Так, відповідно до рішення доходи обласного бюджету встановлені на рівні 2,4 млрд.грн., що складає 93% обсягу 2020 року. При цьому видатки на 115 тис. грн. менші за суму доходів.

Доходи загального фонду обласного бюджету складають 1 млрд. 853 млн. 301,6 тис.грн. Доходи спецфонду встановлені на рівні 557 млн. 836,5 тис.грн. З них 31,7 млн.грн. складає бюджет розвитку.

Щодо резервного фонду, то його встановили на рівні 17,5 млн.грн., що становить 0,97 відсотка видатків загального фонду обласного бюджету. 

У розрізі галузей бюджет Рівненської області-2021 наразі виглядає так:

62,7 % в структурі загального фонду обласного бюджету складають видатки на галузь освіти – це 990,4 млн.грн.;

на другому місці – видатки на соціальний захист населення – 186,6 млн.грн. або 11,8% в структурі видатків загального фонду;

140,7 млн.грн. становлять видатки на медицину, це 8,9 % усіх видатків;

на галузь культури і мистецтва в бюджеті 2021 року закладено 126,1 млн.грн, це 8% усіх видатків;

найменше - 68,4 млн.грн. передбачено на галузь фізкультури і спорту, що складає 4,3 % видаткової частини бюджету;

Решта коштів в сумі 68,2 млн.грн. складають видатки на державне управління та інші.

Загалом видатки загального фонду обласного бюджету встановлені на рівні 1 млрд. 580,4 млн.грн.

Варто зауважити, що під час обговорення проєкту бюджету в сесійній залі, депутати таки внесли деякі корективи в межах наявного фінансового ресурсу.

Так, за пропозицією депутата Оксани Лозової, збільшили фінансування на медикаментозне лікування хворих на резистентну форму ревматоїдного артриту. Замість запланованих 350 тис.грн. на рік, зафіксували цифру в 500 тис.грн. Відтак  на 2021-2023 роки на потреби цих пацієнтів закладено 1,5 млн.грн. Одна ця сума може бути збільшена.

Також за пропозицією депутата обласної ради, головного лікаря обласного клінічного лікувально-діагностичного центру  Романа Шустика, 1,6 млн. грн. виділили на спеціальне обладнання для здійснення оцифрування рентгенівської апаратури. Як пояснив депутат, без цього буде неможливо виконати вимогу НСЗУ та надавати жителям області відповідні послуги.

Зі свого боку, голова обласної ради Сергій Кондрачук подякував колегам за злагоджену та конструктивну роботу. Передусім, за те, що в доволі стислі терміни опрацювали важливі для області програми та, головне, прийняли обласний бюджет. Тепер Рівненська область увійде в новий рік з головним фінансовим документом.