13-09-2022

Рівненщина може отримати допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш зустрівся з представниками Міжнародної організації з міграції ООН. Головна тема зустрічі – забезпечення якісним водопостачанням та водовідведенням передусім тих районів, де мешкають внутрішньо переміщені особи. А їх на сьогодні на Рівненщині зареєстровано понад 50 тисяч.

Андрій Карауш провів детальну презентацію, як функціонує система водопостачання та водовідведення на Рівненщині, які головні проблеми та потреби галузі. Зокрема, йдеться про реконструкцію систем водовідведення та очистки, які побудовані ще за радянських часів, тобто вік яких сягає 30-40, а подекуди й 50 років.

Голова обласної ради окремо зупинився на проблемах тих комунальних закладів облради, які надали прихисток внутрішньо переміщеним особам. А це 1149 людей. Навантаження на роботу таких установ відчутно зросло, загострилися проблеми з наданням якісних комунальних послуг.

- У нас є Клеванська спеціальна школа для діток з вадами зору. Тут проживає 81 переселена особа. Заклад має проблеми з водовідведенням, які необхідно терміново вирішувати. Один з варіантів  - забезпечити мобільною системою очистки стоків. В перспективі школу приєднаємо до централізованої мережі, - зауважив голова обласної ради.

Зі свого боку, проєктний офіцер Відділу води, санітарії та гігієни МОМ Хелен Салвестрін наголосила, що організація в короткому часі може допомогти нашому регіону в питаннях фільтрації води, забезпечення препаратами зі знезараження, наборами гігієни - як персональними, так і для закладів, де проживають ВПО.

Під час зустрічі Андрій Карауш спільно з начальником обласної військової адміністрації Віталієм Ковалем розповіли представникам МОМ і про необхідність забезпечення якісною питною водою жителів північних районів Рівненщини. Йдеться про гідронасосні установки та водовози, які стали б у нагоді у випадку надзвичайної ситуації.

Також торкнулися питання облаштування мобільних пунктів обігріву, зокрема, на базі комунальних лікарень, соціальних закладів та в укриттях.

Під час зустрічі сторони обговорили і довгострокові проєкти щодо підвищення якості водопостачання та водовідведення в області. 

Довідково. Міжнародна організація з міграції (МОМ) – це міжурядова організація, яка була створена та діє для розв'язання міграційних проблем у світі, співпрацює з урядовими, міжурядовими та громадськими установами та організаціями. Заснована в грудні 1951 року в Брюсселі. До МОМ входять 174 країни, організація має понад 100 регіональних офісів, а штаб-квартира знаходиться в Женеві (Швейцарія). У 2016 році МОМ офіційно приєдналася до системи ООН як Агентство ООН з питань міграції.