25-11-2019

Рівненщина – лідер в Україні за прозорістю

З 22 регіонів України, які залучили для дослідження, саме Рівненська область за підсумками 2019 року посіла перше місце в рейтингу прозорості та фінансового здоров’я.

Аналіз проводився в рамках проекту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів», який реалізує словацька недержавна неприбуткова організація INEKO та український аналітичний центр МЦПД. Окрім регіонів, проаналізували й муніципальну діяльність в 50 найбільших українських містах. 

Переможця визначали за дев’ятьма параметрами, серед яких: інформаційна політика, складання бюджету, державні закупівлі, розпорядження майном, соціальні послуги, кадрова політика, професійна етика та конфлікт інтересів, участь громадян та медіа. 

Проект спрямований досягти три основні цілі: розробити рекомендації, які допоможуть підвищити прозорість в діяльності міських рад; підвищити фінансову прозорість регіонів та їх центрів; оцінити загальну конкурентоспроможність районів і регіонів України.

Згідно з Індексом сприйняття корупції "Transparency International", її рівень в Україні залишається  високим. А з уваги на процеси децентралізації, потрібно якомога швидше підвищити рівень прозорості та громадського контролю за діяльністю влади, вважають автори проекту. Саме Словаччина нещодавно почала реалізувати ефективні антикорупційні заходи. Відтак цей досвід може допомогти побороти корупційну складову.