26-01-2021

Профспілки також відстоюють тарифне питання та зарплати бюджентикам

Сьогодні відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради за участі першого заступника голови обласної ради Сергія Свисталюка, першого заступника голови ОДА, депутата обласної ради Сергія Подоліна та голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Ігоря Ясенюка. Його проведення ініціювала Федерація профспілок Рівненської області.

На ньому учасники розглянули питання про мінімізацію негативних наслідків масових вивільнень працівників бюджетної сфери у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою в області та про подальше удосконалення тарифної політики у сфері енергетики та комунальних послуг.  

Зокрема, сторони соціального діалогу мають намір звернутися до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття рішення про розподіл бюджетних коштів для здійснення розрахунків вивільненим працівникам та розробити комплекс заходів щодо забезпечення зайнятості працівників, які підлягають вивільненню.

В свою чергу, Сергій Свисталюк відзначив, що ті працівники бюджетної сфери, які фахові та професійні, або вже перейшли працювати до територіальних громад, або збираються зробити такий крок.

«Ми повинні пам’ятати, що за такою соціальною політикою стоять людські долі. Звичайно, ми намагаємося звести до мінімуму всі негативні наслідки реорганізації бюджетної сфери. Так, територіальні громади повинні також нести соціально-партнерську відповідальність за цих людей. Більше того, бюджет громад має можливість платити вищу заробітну плату працівникам, ніж органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування», - зауважив перший заступник голови обласної ради.

Окрім того, він наголосив, що обласна рада, не чекаючи клопотань громадських організацій та профспілки, надіслала звернення до вищих органів влади щодо необхідності скасування рішення про необґрунтоване підвищення тарифів та збільшення видатків на субсидію.

«Ми наполягали на тому, що тариф повинен бути економічно обґрунтований і, водночас, держава має брати на себе соціальну відповідальність. Зокрема, щодо надання субсидій та збільшення видатків на них», - додав Сергій Свисталюк.

В результаті засідання територіальна тристороння соціально-економічна рада вирішили також звернутися до Кабміну з вимогою відновити державне регулювання цін для населення на ринку природного газу; відновити пільгові тарифи для мешканців населених пунктів, розташованих у 30-кілометровій зоні АЕС; скасувати рішення про збільшення після закінчення карантину розміру базової норми плати за комунальні послуги з 15 до 20 % середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.