10-12-2019

Проблеми екстренки обговорили на засіданні бюджетної комісії

Ситуація, яка склалася у Рівненському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, стала предметом обговорення під час засідання постійної комісії з питань бюджету фінансів та податків.

Як повідомила заступниця головного лікаря з економічних питань Центру Алла Рудько, ситуація із погашенням боргу із заробітних плат у них на даний момент до кінця не вирішена. На минулій сесії обласна рада виділила на ці потреби 3,5 млн.грн. Крім того, за рахунок розподілу стабілізаційної субвенції, яка нещодавно надійшла з державного бюджету, на погашення зарплатних боргів центру спрямували ще 914,6 тис. грн. Однак навіть це не дає можливості повністю розрахуватися з людьми.

«Навіть якщо врахувати ці кошти, які обласна рада виділила, нам все одно не вистачає на зарплати ще 3 млн.грн. Це при тому, що ми не виплачуємо премій та оздоровчих», – поінформувала депутатів Алла Рудько.

Зі свого боку, директорка департаменту фінансів облдержадміністрації Лідія Біляк повідомила, що загальна потреба в коштах на виплату зарплат медикам по області наразі становить 46 млн.грн. Переважно це стосується працівників районних лікарень.

У той же час, за словами Лідії Біляк, до кінця року Рівненщина очікує ще додаткову субвенцію з державного бюджету. Тож є сподівання, що з медиками до свят таки розрахуються.

Крім того, в державному бюджеті на 2020 рік на оновлення автопарку центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області передбачена цільова субвенція в сумі 54 млн.грн., що, за словами Лідії Біляк, дасть можливість наполовину оновити автопарк швидкої та, відповідно, заощадити на експлуатації старих авто.

Також на перший квартал 2020 року в бюджеті області передбачили для Центру 8 млн.грн., а вже з квітня його фінансуватиме НСЗУ.

Є в Центру гостра потреба в купівлі обладнання, яке забезпечить повноцінну роботу оперативної диспетчерської системи. Ціна питання – понад 500 тис.грн.

За словами Лідії Біляк, 200 тис. грн. на закупівлю сервера уже заклали в проекті бюджету області на наступний рік.