25-11-2018
Посилити контроль за використанням пестицидів та агрохімікатів просять пасічники Рівненщини
Проект Звернення до Кабінету Міністрів України стосовно вжиття заходів у сфері застосування та поводження з пестицидами та отрутохімікатами з метою зменшення їх негативного впливу на здоров'я людей та навколишнє природне середовище може бути винесено на розгляд сесії 7 грудня. Спілка пасічників області просить депутатів підтримати їхні ініціативи щодо встановлення жорсткого контролю за застосуванням пестицидів та агрохімікатів, аж до заборони їх використання в окремих випадках.
У тексті Звернення, зокрема, йдеться про те, що упродовж 2015-2018 років жителі Рівненщини неодноразово повідомляли органи влади про випадки масової загибелі бджіл та посівів на присадибних ділянках внаслідок застосування пестицидів агрохолдингами. Окремі громадяни скаржились на погіршення стану здоров'я.
Крім того, зазначається у зверненні, «унаслідок використання великої кількості пестицидів, які мають канцерогенний та мутагенний вплив на людину, спричинено забруднення атмосферного повітря, ґрунтових вод та накопичення отруйних хімічних речовин в життєво важливому орному шарі ґрунту».
В Україні зареєстровано понад 1000 пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання. Більшість із них, йдеться у зверненні, застосовуються з порушеннями вищезазначених норм і правил. А найгостріше стоїть питання обробки полів сільськогосподарських культур авіаційним методом.
Відтак депутати обласної ради готові звернутися до Кабінету Міністрів України з кількома пропозиціями. Передусім проситимуть заборони на законодавчому рівні внесення пестицидів та агрохімікатів авіаційним способом. Крім того, пропонується переглянути державний реєстр дозволених до використання в Україні пестицидів і агрохімікатів, з подальшою забороною використання небезпечних, відповідно до рішення ФАО/ВООЗ, препаратів. Обласна рада пропонуватиме переглянути Державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» відповідно до норм і правил Європейського законодавства. Крім того, пропонується збільшити відстань санітарно-захисних зон навколо населених пунктів.