28-10-2021

Понад 30 млн грн отримала Рівненщина на боротьбу з COVID-19

Державну субвенцію в розмірі 30 052 200 грн сьогодні затвердили депутати обласної ради на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків під головуванням Ігоря Ясенюка. Участь в засіданні взяв і голова ради Сергій Кондрачук.

Так, 25 500 000 грн спрямовуються на закупівлю товарів, робіт і послуг із забезпечення централізованою подачею кисню лікарень області. 4 552 200 гривень  - на діагностику COVID-19, зокрема, на придбання експрес-тестів та наборів для відбору біологічного матеріалу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Як відомо, за останню добу на Рівненщині зафіксували 937 випадків захворювання на COVID-19.  Найбільше у Рівненському районі – 539, у Дубенському - 177, Сарненському – 126, Вараському – 95. Пацієнтів з коронавірусом лікують в 19 лікарнях області. Загалом підготовлено 1927 ліжок, завантаженість яких на сьогодні перевищує 73%. За весь період пандемії на Рівненщині зафіксували 98 993 хворих на COVID-19, з яких 1550 врятувати не вдалося.

Дуже сподіваюся, що цьогоріч не повториться ситуація, яка склалася наприкінці 2020 року, коли понад 15 млн грн державної субвенції на боротьбу з COVID-19 довелося повернути до державного бюджету, адже тоді управління охорони здоров’я облдержадміністрації їх не використало, - наголосив голова обласної ради Сергій Кондрачук.

Крім того, в ході засідання депутати заслухали та проаналізували інформацію про обсяги фінансування з обласного бюджету регіональних програм та інформацію про використання резервного фонду за підсумками 9 місяців поточного року.

Під час обговорення звіту департаменту фінансів облдержадміністрації про виконання обласного бюджету Рівненської області за 9 місяців 2021 року мова зайшла й про «тарифне» питання. Зокрема, депутатів зацікавило, чи вистачить коштів, передбачених у першому півріччі, на оплату за енергоносії для комунальних закладів, підприємств та установ області. Як зазначила директор департаменту Лідія Біляк, за приблизними обрахунками, медичним закладам додатково потрібно майже 18 млн грн, закладам освіти – майже 5 млн грн. Однак точні суми залежатимуть від остаточно встановлених тарифів на тепло.

Також за інформацією департаменту, очікується, що на кінець цього року перевиконання бюджету може скласти близько 12 млн грн. Ці кошти планують закласти на фінансування заробітних плат працівників бюджетної сфери, враховуючи, що з 1 січня 2022 року розмір мінімальної заробітної плати зросте.

При цьому голова обласної ради Сергій Кондрачук зауважив, що за всі роки незалежності України це найнижчий показник зростання, а саме на 3% - з 6500 до 6700 грн.