13-05-2022

«Показники обнадійливі»: депутати обговорили стан виконання місцевих бюджетів

Навіть в умовах війни господарський комплекс територіальних громад Рівненщини активно працює. Про це сьогодні на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції розповів голова комісії Олександр Дехтярчук.

Інформуючи про відсоток виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів області станом на 1 квітня 2022 року, Олександр Дехтярчук зазначив, що рівень виконання бюджетів у громадах різниться. До прикладу, у Бабинській громаді бюджет виконано на 110,8%, Клесівській – 141%, Радивилівській – 114,1%, Підлозцівській – 172,3%, Смизькій – 128,5%, Козинській – 118%, Деражненській – 160%, Острожецькій – 117,1%. Натомість у низці ТГ виконання бюджету за перший квартал не виконано: скажімо, у Бугринській громаді рівень виконання становить 95%, у Крупецькій  – 95,4%, Ярославицькій – 92,8%...

Натомість рівень виконання обласного бюджету за вказаний період становить 109,9%.

Тож загалом показники є досить обнадійливими.

- Щодо виконання місцевих бюджетів маємо доволі оптимістичні цифри, за умови, якщо бюджети сформовані реально. У громадах сплачують податки й активно працюють. Тому керівництву громад варто подякувати, - зазначив Олександр Дехтярчук.

У ході комісії депутати розглянули низку сесійних питань. Серед іншого, йшлося про звернення Рівненської обласної ради щодо діяльності на території області УПЦ (МП).

Як зазначив Сергій Кондрачук, який також взяв участь у роботі постійної комісії, звернення містить кілька пунктів. Зокрема – вимогу до Верховної Ради України прийняти закон, який унеможливить (заборонить) діяльність УПЦ (МП) в Україні. Від Рівненської обласної державної адміністрації (Рівненської обласної військової адміністрації) депутати вимагають  розглянути питання про скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ (МП) на території Рівненської області, від керівників територіальних громад області - провести роз’яснювальну роботу серед мешканців громад щодо неприпустимості діяльності УПЦ (МП) в умовах військової агресії Росії проти нашої держави.

Члени комісії рекомендували голові облради винести це питання на розгляд сесії.