17-01-2024

Як працює перша державна візочкова майстерня, в обласному госпіталі ветеранів війни

Для бійців тут підберуть, налаштують та виготовлять індивідуальні засоби пересування та навчать ними користуватися. Тут є майже дві сотні крісел колісних. До них можна прикріпити електричні керма, що значно полегшує рух. Пацієнти госпіталю вже почали отримувати таку техніку.

Про відкриття візочкової майстерні на своєму телеграм-каналі повідомив голова обласної ради Андрій Карауш.

- Війна садить багатьох українських бійців у крісла колісні і наша задача в тилу — допомогти їм адаптуватись до цього. І тепер в обласному госпіталі ветеранів війни є спеціальне відділення, яке займається виключно цим, - зауважив Андрій Карауш.

Він також наголосив на коректній назві таких засобів реабілітації, коли правильно казати саме «крісло колісне», а не «інвалідна коляска», «інвалідне крісло» чи «інвалідний візок».

Окрім візкової майстерні на базі госпіталю з’явився і зал асистивних технологій. Тут фахівці змоделювали перешкоди, які треба навчитися долати. В залі відновлюватимуться бійці після складних черепно-мозкових та спінальних травм.

Реалізувати всі ці ініціативи вдалося завдяки фінансовій підтримці влади області та Всесвітньої організації охорони здоров’я, а саме уряду Великої Британії. З бюджету області було виділено 4 млн грн, 8 млн профінансували іноземні донори.

Нагадаємо, що на базі комунального підприємства обласної ради «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» діє один із найбільших в Україні реабілітаційних центрів, де відновлюють здоров’я бійці з різних областей. Тут також стартувало будівництво нового сучасного реабілітаційного корпусу. Крім того, з 2022 року в госпіталі працює бригада реабілітологів з різних країн світу, які спільно з нашими медиками відновлюють як фізичне, так і психічне здоров’я наших захисників і захисниць.