25-04-2023
Пенсії та інші соцвиплати чорнобильцям на Рівненщині виплачуються вчасно і в повному обсязі
26 квітня минає 37 років від найбільшої в історії техногенної катастрофи. Тоді, у 1986 році долати жахливі наслідки вибуху на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС до містечка Прип’ять поїхали 11 тисяч ліквідаторів з Рівненщини.
Сьогодні в області проживає 3 тисячі ліквідаторів, а статус постраждалих від аварії на ЧАЕС мають 298 тисяч осіб.
Питання соціального та медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, обговорили під час спеціальної наради напередодні чергової річниці трагедії.
Учасники зустрічі – представники РОГО «Союз Чорнобиль», керівники соціальних служб міста та області, Пенсійного фонду, управління ДСНС та керівництво облради та ОВА: перший заступник голови ОВА, депутат обласної ради Сергій Подолін, заступник голови обласної ради Віталій Ундір, заступниця голови ОВА Людмила Шатковська.
За інформацією Рівненської обласної громадської організації «Союз Чорнобиль», проблем із соціальними виплатами ліквідаторам та постраждалим від аварії на ЧАЕС сьогодні немає.
У березні цього року відбулася індексація пенсій для всіх категорій громадян, в тому числі і для чорнобильців. Станом на 1 квітня середня пенсія ліквідаторів І категорії зросла з 13 500 до 16 800 грн. Тобто за різними категоріями чорнобильські пенсії зросли від 2 000 то 3 300 грн.
Щодо медичного забезпечення та лікування, то основним лікувальним закладом для цієї категорії громадян залишається комунальне підприємство обласної ради «Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення».
Його головний лікар, депутат обласної ради Сергій Шевчук повідомив, що лікарня і надалі надаватиме чорнобильцям увесь необхідний спектр послуг.
Так само, як і інші лікувальні установи обласної ради. І для цього, за словами першого заступника голова ОВА Сергія Подоліна, є необхідна комунікація - між адміністрацією, обласною радою та керівниками обласних медпідприємств.
Під час зустрічі порушили також питання співпраці громадських організацій чорнобильців з територіальними громадами. Заступник голови обласної ради Віталій Ундір зауважив, що левову частку фінансування та підтримки сьогодні можуть забезпечувати саме громади. Йдеться не лише про облаштування та утримання пам’ятних знаків, організацію подій, а й про матеріальну підтримку громадян-чорнобильців за рахунок місцевих соціальних програм. І такий досвід в деяких громадах Рівненщини вже є.
Стан справ щодо соціальної підтримки та реалізації соціальних гарантій для чорнобильців на рівні ТГ обговорять і під час обласної конференції, яка запланована на середину травня.