29-04-2022

Пацієнти з туберкульозом можуть скористатися мобільним застосунком ONEIMPACT

Як повідомили в КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради, для пацієнтів з туберкульозом розроблено окремий мобільний додаток OneImpact .

Завдяки йому пацієнти зможуть просто на своїх смартфонах отримувати інформацію про захворювання і доступний комплекс медичних та соціальних послуг. Розробниками додатку є неурядові громадські організації Stop TB Partnership і TBpeopleUkraine.

Окрім актуальної інформації щодо хвороби, способів і методів лікування, ресурс дає можливість людям, які хворіють або перехворіли на туберкульоз, повідомляти про труднощі, проблеми та перешкоди, які виникають в процесі лікування. Для цього додаток містить опитування: https://tbpeopleukraine.com/3304-2/.

У громадській пацієнтській організації TBpeopleUkraine наголошують, що такий зворотній зв'язок від користувачів застосунку сприятиме об'єднанню зусиль усіх дотичних сторін до протидії туберкульозу в Україні.

У той же час, за інформацією Центру громадського здоров’я України, кілька корисних ресурсів для зручності пацієнтів з туберкульозом створені також на офіційних сайтах державних установ, зокрема, Міністерства охорони здоров'я України, Центру громадського здоров'я, їх соціальних мережах, телеграм-каналу про туберкульоз (https://t.me/PHC_TB ). На цих ресурсах зібрана упорядкована інформація про цю хворобу, про доступний комплекс медичних та соціальних послуг задля боротьби з недугою, яка, на жаль, прогресує.

Як ми повідомляли раніше, у І кварталі 2022 року на Рівненщині зафіксована негативна тенденція росту захворюваності на туберкульоз. Якщо за аналогічний період у 2021 році на недугу захворіли 104 особи, то у 2022 році це 113 осіб. Йдеться про вперше діагностовані випадки туберкульозу.