23-06-2021

Острозька психлікарня: кількість хворих зростає, а фінансування – зменшується

Сьогодні постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова комісії - Юрій Білик) та комісія з економічнох питань та комунальної власності (голова комісії - Андрій Пехотін) працювали в Острозі.

У ході виїзного засідання депутати ознайомилися з роботою комунального підприємства «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради.

Як розповів директор підприємства Вадим Бондарчук, на даний час у відділеннях лікарні укомплектовано 330 ліжкомісць та працює 325 працівників.

Однак фінансування лікарні є недостатнім. Не зважаючи на те, що в червні цього року там скоротили штат на 30 одиниць та згронули 25 ліжок ліжок. 

«Починаючи з квітня цього року фінансування лікарні здійснюється виключно за одним пакетом медичних послуг Національної служби здоров’я України. Натомість у I кварталі поточного року НСЗУ оплачувало послуги за двома пакетами. Відтак, щомісячна потреба у додаткових коштах становить понад 1,5 млн грн. І це лише на заробітні плати працівникам», - зауважив директор підприємства.

 

 

Наразі підприємство проліковує понад 300 пацієнтів. У той же час, за словами Вадима Бондарчука, у порівнянні з минулим роком кількість хворих, які отримали лікування, та кількість госпіталізованих зросла. 

Окрім критичного недофінансування, Острозька психлікарня має й інші проблеми. Зокрема, застарілі комунікації та устаткування: системи електропроводки, водопостачання та водовідведення потребують заміни, пральні машинки, пекарня, кухня, ренгенкабінет та фізіотерапевтичний кабінет також давно час оновити. Є гостра потреба у спецавтомобілі. Адже ремонтувати автопарк, який на 80% вийшов з ладу, - недоцільно, вважає керівник лікарні.

Тож задля стабільної роботи підприємства Вадим Бондарчук звернувся до обласної ради з проханням надати додаткове фінансування та допомогти вирішити бодай частину цих проблем. Зі свого боку, адміністрація психлікарні шукає інші джерела фінансування і як один з пунктів плану розвитку підприємства, бачить уведення платних послуг.  

Голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства Юрій Білик зауважив, що бюджет Рівненської області оплачує комунальні послуги психлікарні і не в змозі забезпечити повне її фінансування.  

«Хотілося б, щоб Острозька психіатрична лікарня також отримувала співфінансування з бюджету Острозької міської ради. Позаяк заклад сплачує немалі податки у місцевий бюджет. Однак комплексно питання недофінансування напрямку психіатрії в Україні має вирішуватися на державному рівні», - зазначив він.

 

Під час робочої поїздки члени постійних комісій зустрілися також з секретарем Острозької міської ради Тарасом Хмаруком та обговорили можливості співфінансування психіатричної лікарні. Водночас, представник місцевої влади зауважив, що це питання розгляне постійна комісії з питань бюджету, після чого відповідні зміни можуть бути внесені до бюджету Острога, аби вирішити першочергові потреби підприємства. 

 

 

Зауважимо, що 24 червня перший заступник голови ОДА, депутат обласної ради Сергій Подолін планує здійснити робочу поїздку до Міністерства охорони здоров’я України, де обговорюватиметься питання належного фінансування психіатрії та фтизіології.