06-05-2022

Обласний перинатальний центр оберігатимуть ляльки-мотанки

Спеціально до Дня матері, який цьогоріч в Україні припадає на 8 травня, в Рівненському обласному перинатальному центрі відкриється символічна виставка ляльки-мотанки.

Як розповіла директорка Рівненського обласного центру народної творчості, який організовує цю експозицію, - Ірина Баковецька, відвідувачі побачать ляльки-мотанки та композиції з таких народних ляльок авторства рівненських майстрів та майстринь Ірини Зайцевої, її учня Любомира Степанчука, Елі Гілко та Вікторії Кисіленко - найстаршої з майстринь, якій цьогоріч виповнилося 80 років.

Ляльки-мотанки зображають жінку у всіх життєвих проявах - від дівчинки до бабусі, а також матері-берегині, яка захищає своїх дітей в усі часи, що дуже актуально сьогодні для всіх українців.

День матері - найкраща можливість нагадати про те, як сильно ми любимо і шануємо наших матерів, які споконвіків були головними берегинями людського роду. Тому невипадково для такої експозиції ми обрали саме обласний перинатальний центр – місце, де жінка стає матір’ю, де народжується нове життя, - розповідає Ірина Баковецька.

За її словами, експозиція стане можливою завдяки співпраці одразу двох комунальних установ обласної ради: центру народної творчості та, власне, перинатального центру, які отримали підтримку управління культури і туризму облдержадміністрації.

Відкриття виставки відбудеться 8 травня о 12:00 у фойє першого поверху перинатального центру. Триватиме експозиція до 12 травня. Через карантинні обмеження оглянути її зможуть усі пацієнтки та працівники центру.