07-09-2023

Обласний науковий ліцей увійшов до рейтингу 100 найкращих шкіл України

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складений рейтинг областей та шкіл України.

У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати національного мультипредметного тесту, отримані випускниками шкіл у 2023 році.

Цьогоріч тестування випускників проходило в умовах воєнного стану. Відтак, замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання, проведено національний мультипредметний тест, що передбачав виконання предметних блоків з української мови, математики та одного предмета за вибором.

Варто також підкреслити, що значний вплив на цьогорічний рейтинг має пороговий бал «склав / не склав», який у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Так, з української мови не подолали поріг «склав / не склав» лише 0,09% учасників (у 2021 році – 7,45 %), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники, які не подолали пороговий бал з предмета.

Так, Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради увійшов до рейтингу 100 найкращих шкіл України, посівши 46 місце. Також в цьому рейтингу є Рівненський ліцей «Український» та Рівненський ліцей №12 Рівненської міської ради. Вони зайняли 63 та 93 місця у рейтинговій таблиці.

Загалом Рівненська область за результатами НМТ зайняла 8 місце у рейтингу областей України. На першому місці – Львівська область, друге місце – Луганська область та третє місце – Київська область.