29-12-2020

«Не будувати, а збудувати»: які перспективи будівництва спорткомплексу на Макарова

Про ситуацію з будівництвом спортивного комплексу в районі вул. Макарова у Рівному йшлося сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків. 

Приводом для засідання стало питання про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  на будівництво/реконструкцію, капітальний ремонт та будівельно-ремонтні роботи палаців спорту у 2020 році. Відповідно до проєкту рішення,  доходи та видатки обласного бюджету на 2020 рік збільшено на суму 64 млн. грн. відповідної субвенції, виділеної Постановою кабінету міністрів. Фактично ці кошти є плановими надходженнями, а зміни до бюджету вносяться у зв’язку з необхідністю його збалансувати.

Утім, в ході обговорення у депутатів виникло чимало запитань про поточний стан будівництва спортивного комплексу, його перспективи та кошторисну вартість об’єкта. Остання станом на 2017 рік становила 310,136 млн. грн.,натомість 30 вересня 2020 року ця сума зросла до 435,373 млн. грн.

Цікавила депутатів, серед іншого, і вартість утримання цього об’єкта після початку його експлуатації.

- Важливо не лише добудувати спортивний комплекс, а й чітко розуміти, в яку суму згодом обійдеться утримання цього закладу платникам податків. Ми вкладаємо у будівництво дуже суттєві кошти, проте кошторис постійно змінюється, і його остаточну суму зараз визначити неможливо.  Варто зважити і на те, що спорткомплекс розташований на території Шпанівської ОТГ. Відповідно до закону, зараз все майно передається громадам. А чи потрібен такий гігант Шпанівській громаді? Це значне фінансове навантаження, адже зараз кошти потрібні на зарплатню медикам, вчителям, на фінансування закладів, які вже діють. Про це все також варто думати. І взагалі перед тим, як щось робити, потрібно все чітко зважити та обрахувати. А то будуємо і не розуміємо, що саме, - зазначив депутат обласної ради Роман Стасюк.

Наразі відповідей на свої запитання депутати не отримали, тому прагнуть почути детальну інформацію про те, в яку суму обійдеться утримання штату, забезпечення енергоносіїв, обслуговування, а також інші статі витрат, пов’язані з функціонуванням закладу у майбутньому.

Не менш важливо і чітко розуміти перспективи завершення цього об’єкта.

- Складається враження, що роботи спрямовані не на те, щоб збудувати, а щоб просто будувати і мати нескінченний процес освоєння коштів. Спорткомплекс на Макарова може бути одним з прикладів такого будівництва. За три роки кошторис з 310 мільйонів виріс до 435 мільйонів… Розумію, що є об’єктивні моменти. Однак потрібно бачити чіткі перспективи і розуміти, коли в цьому закладі почнуть тренуватися та змагатися спортсмени, - резюмував голова обласної ради Сергій Кондрачук.

У результаті депутати взяли погодили розподіл субвенції з державного бюджету, а також підтримали друге питання порядку денного засідання - про міжбюджетні трансферти на 2020 рік, у якому йшлося про спрямування коштів державної субвенції у сумі 503 тис. грн на будівництво ДНЗ по вул. Коновальця у Рівному.  Окремо депутати мають намір заслухати інформацію про загальну суму витрат на будівництво згаданого об’єкта.

Довідково: У 2017-2020 роках обсяг фінансування спортивного комплексу з бюджету області склав загалом 19 млн. 487 тис. грн.

Крім того, область отримувала цільові субвенції з держбюджету на загальну суму 67,6 млн грн. Фінансували будівництво і за кошти ДФРР – 146,2 млн грн. 

Крім того, у 2019-2020 до фінансування будівництва долучилися деякі місцеві громади, а саме Рівного, Шпанівської та Клеванської ОТГ, надавши співфінансування в розмірі 7,6 млн грн.

Загалом, з різних джерел фінансування на будівництво спортивного комплексу по вулиці Макарова у Рівному виділено понад 240,9 млн грн.