27-04-2021

«Наш біль – Чорнобиль»: у краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену аварії на ЧАЕС

26 квітня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї  відкрилася виставка – «Наш біль – Чорнобиль».  

Саме 26 квітня 1986 р. на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС «Фукусіма-1») як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, чисельні людські жертви та зруйновані долі.

Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди закарбувавши у пам’яті подвиг ліквідаторів аварії. Тисячі звичайних людей, які, не маючи серйозного захисного обладнання, не зважаючи на смертельний ризик отримати небезпечні для життя дози опромінення, робили важку і потрібну роботу.

На виставку присвяченій  35-й річниці аварії на ЧАЕС завітали Віктор Ольховик – голова ГО Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля м. Рівне та Павло Гречко - член правління Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна», які поділилися спогадами про страшні події 35-літньої давнини.

Ростислав Шикула - доцент кафедри біології Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука передав до музею речі батька, який був військовим вертолітником та виконував радіологічні заміри в ЧАЕС.

Про свої етнографічні експедиції до зони відчуження розповіли Тетяна Пархоменко – завідувачка сектору етнографії та Заслужений працівник культури України – Алла Українець.

На виставці представлені матеріали, які висвітлюють участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС пожежників, військових, міліціонерів. Зокрема: фото та документи Ольховика В.Г., Гайбонюка М.Д., Хилі Г.А., Християновича В.М., Радіонова С.Я. та інших.

Серед експонатів виставки - колекція портретів ліквідаторів аварії на ЧАЕС художника О. Лаворика, який теж працював у зоні радіактивного забруднення.