19-05-2022

Надійний оберіг у непрості часи: на Рівненщині відзначають Всесвітній день вишиванки

Про глибоку повагу українців до свого національного одягу свідчить вже те, що й сьогодні чимало українців одягає вишиванки, які з дідів-прадідів дбайливо зберігалися у родинах. Тому святкування Всесвітнього дня вишиванки, ідея проведення якого з’явилася у 2006 році, в Україні одразу «прижилася». Свято швидко стало шанованим та масовим. А цьогоріч набуло особливого значення.

Сьогодні у Рівному вишиване розмаїття буяло на культурному просторі Ethno Open Space Рівненського обласного центру народної творчості, де відбулося дійство «Вишивання у саду».

Як розповіла очільниця закладу Ірина Баковецька, на свято запросили майстринь-вишивальниць, етномузик, фольклористів. Тому кожен, хто завітав на захід, мав змогу не просто помилуватися автентичними виробами, а й більше дізнатися про традиційний одяг Рівненщини, техніки вишивання, особливості вишивки Рівненського Полісся.

Проходили протягом дня цікаві народні забави, майстер-класи, виступи музичних колективів. Тож загалом атмосфера на культурному просторі була і піднесеною, і водночас по-домашньому затишною. До слова, завітали на свято також переселенці з регіонів, які особливо постраждали від агресії окупанта. 

Вражало й різноманіття вишиваного одягу. Однак вишиванка нині – це не просто національний одяг, а й наш оберіг у складні часи, зазначив голова обласної ради Сергій Кондрачук, який також долучився до дійства.

- Вишиванка – це не про одяг чи стиль. Це про глибину нашої національної пам’яті та ідентичності, про міцність зв’язку поколінь. Вишиванка завжди була нашим надійним захистом. І сьогодні це розуміє переважна більшість українців, - зазначив голова обласної ради.