17-11-2023

Національній службі посередництва і примирення – 25 років

Саме 17 листопада 1998 року була утворена Національна служба посередництва і примирення. Це постійно діючий державний орган, створений Президентом України, щоб сприяти врегулюванню колективних трудових суперечок, через пошук компромісів та точок дотику.

Від початку роботи Рівненського відділення НСПП 92 трудові спори були вирішені позитивно. А в 465 конфліктних ситуаціях вдалося запобігти виникненню спорів.

За цей час служба налагодила тісну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, з територіальними відділеннями державних інституцій, соціальними партнерами та профспілковими організаціями.

За словами начальниці відділення НСПП у Рівненській області Тетяни Фокіної, останній рік роботи служби – це рік змін. З приходом нового голови НСПП розроблені важливі законодавчі ініціативи, які стосуються діяльності служби і узгоджуються з Національною стратегією у сфері прав людини. Зокрема, йдеться про проєкт Закону України «Про колективні трудові спори».  Документ пройшов широке обговорення серед фахівців та експертів і наразі перебуває на другому читанні ВРУ.

- Законопроєкт, який лежить у стінах Верховної Ради України, - надзвичайно потрібний. Бо на сьогодні важливість НСПП, на жаль, не до кінця оцінена - і з боку роботодавців, і з боку працівників. Натомість в інших європейських країнах, а також в США ці служби працюють досить потужно і роблять багато речей ще на етапі досудових спорів. Тож бажаю, щоб у наступні 25 років авторитет та ефективність Національної служби посередництва і примирення лише зростали, - зауважив заступник голови Рівненської обласної ради Віталій Ундір, вітаючи працівників служби з ювілейною датою.