06-07-2021

На засіданні «екологічної» комісії обговорили ситуацію з вирубуванням лісів

Ситуацію з вирубуванням лісів та контролем правомірності цього процесу обговорили сьогодні депутати під час засідання постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Юрій Кузнюк). У засіданні комісії взяли участь голова обласної ради Сергій Кондрачук та його заступник Олексій Бучинський.

Члени комісії розглянули звернення депутата Мізоцької селищної ради Юрія Артюхова щодо ситуації з вирубкою сосен у великих обсягах, яку здійснюють працівники ТОВ «Мізоцький лісовик». Відповідний лист від депутата надійшов до Рівненської обласної ради. У ньому Юрій Артюхов стверджує, що поблизу сіл Нова та Стара Мощаниця, Зелений Дуб, Буща та Борщівка Рівненського району ТОВ «Мізоцький лісовик» веде вирубку сосен у великих обсягах. При цьому, за його словами, працівники лісництва не повідомляють причини вирубки певних дерев, називаючи їх санітарними, та не погоджують їх з органами місцевого самоврядування.

(Юрій Артюхов)

З фактами, наведеними депутатом територіальної громади, у ТОВ «Мізоцький лісовик» не погоджуються. Як зазначив виконавчий директор ТОВ «Мізоцький лісовик» Віктор Климчук, працівники вирізають ліс згідно з планом санітарно-оздоровчих заходів, погодженим відповідними органами, а на зазначеній території проводять лише так звані прохідні рубання.

(Віктор Климчук)

Утім, важливо, аби на підприємстві не лише дотримувались чинного законодавства, а й чітко та зрозуміло пояснювали громаді свої дії, зауважив Сергій Кондрачук.

- Схожі ситуації можуть траплятися і в інших громадах. На засідання комісії люди прийшли, оскільки  не отримали відповідей на свої питання на місцях. Не розумію, чому працівники лісових господарств не мають при собі документів, котрі засвідчуватимуть, що це – саме прохідні рубання?  Чому не можуть чітко послатися на відповідні законодавчі норми?  Якщо у громадах кажуть, що ліс масово крадуть, то треба, щоб працівники відповідних організацій могли роз’яснювати людям, що насправді відбувається, - зазначив голова обласної ради.

До слова, на своє звернення Юрій Артюхов не отримав відповіді по суті і від Державної екологічної інспекції. Адже, як роз’яснив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Рівненській області Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Пашковський, чинне законодавство не передбачає позапланових заходів контролю на підставі звернення депутатів. Підставою для проведення перевірок є звернення громадян, а з березня 2021 року - і звернення очільника органу місцевого самоврядування.

Відтак депутати обговорили пропозицію рекомендувати голові Рівненської обласної ради за наявності фактів звернутися до відповідних органів, щоб вивчити це питання.