06-09-2023

На Рівненщині запрацювали Центри психосоціальної підтримки

У них надаватимуть фахову психологічну допомогу тим, хто постраждав від війни. Передовсім йдеться про ветеранів, Захисників та Захисниць, членів їх родин, родин загиблих воїнів та тих, які в полоні. А також переселенців, які постраждали від бойових дій. 

Такі центри відкрили в усіх чотирьох районах Рівненщини: Здолбунові, Дубно, Вараші та Сарнах. В кожному з них працюватиме мультидисциплінарна команда у складі психіатра та трьох психологів. 

Усі вони пройшли сертифіковане навчання в обласному госпіталі ветеранів війни.

 

Важливо те, що послуги надаватимуть як стаціонарно, так і мобільно. Тобто, фахівці виїжджатимуть у віддалені населені пункти. Адже кожен центр отримав автомобіль.

Сьогодні офіційно відкрили заклади у Дубно та Здолбунові. Окрім індивідуальних послуг психолога та психіатра, в центрі проводитимуть групові заняття та надаватимуть консультації. 

Адже потреба в таких послугах в майбутньому лише зростатиме - переконаний голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш. 

- Ми одразу підтримали ідею реалізувати цей проєкт саме на Рівненщині і ще навесні презентували його керівникам ТГ на засіданні Ради громад. І ті, хто зрозумів, наскільки це актуально і важливо, сьогодні відкрили ці центри. Приємно, що наша область - знову серед лідерів щодо захисту ментального здоров'я населення. Нагадаю, що саме на Рівненщині уперше почали реалізовувати ще один проєкт - з підготовки соціальних менеджерів в громадах, які повинні опікуватися різними питаннями підтримки наших військових та їх родин, - зауважив Андрій Карауш. 

Реалізація пілотного проєкту "Психосоціальна підтримка України" PRO_MentalHeaL на Рівненщині стала можливою завдяки партнерам України. Це Фонд міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з Банком крайового господарства та Програмою "Підтримка демократії" Міністерства закордонних справ Польщі.

Польські донори надали 212,5 тис. злотих на проведення ремонтів та закупівлю обладнання. Крім того, фінансово підтримуватимуть роботу центрів до кінця 2023 року. Далі вони працюватимуть за кошти місцевих бюджетів.