29-08-2021
На Рівненщині відзначають День народження Першокниги «Пересопницького Євангеліє»
Третій день поспіль у КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» проходить фестиваль «Від Князівської столиці до Пересопницького Євангеліє». Масштабне святкування присвячене відзначенню 460-річниці завершення написання «Пересопницького Євангелія».
Впродовж двох днів на території центру проходили екскурсії, лицарські турніри, лекторії, а для гостей «Пересопниці» грала середньовічна жива музика та Dj-сети. Окрім того, вчора на території центру працював відомий молодий митець Європи, лауреат PinchukArtCentre Сергій Радкевич. Він здійснив розпис у Пересопниці.
Урочиста частина фестивалю відбулася сьогодні. Участь в ній взяли перший заступник голови облансої ради Сергій Свисталюк, заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Ігор Ясенюк, депутат обласної ради Ольга Шустік та голова ОДА Віталій Коваль.
Насамперед присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули в боротьбі за незалежність України під Іловайськом.
Після чого з вітальним словом виступив директор КЗ «Культурно-археологічному центрі «Пересопниця» Іван Солодуха. Він відзначив, що Пересопницьке Євангелія – духовний скарб української нації.
«Ми повинні чітко розуміти, що Рівненщина – не тільки президент Леонід Кравчук, а Рівненщина – це перш за все Пересопниця. Яка є колишньою столицею удільного князівства та місцем створення Пересопницького Євангеліє», - наголосив Іван Солодуха.
Водночас Сергій Свисталюк зауважив, що творення сучасної православної церкви в Україні можна вважати з моменту завершення написання Пересопницького Євангеліє.
Зі свого боку Олексій Бучинський наголосив, що ми повинні пишатися найвизначнішою книгою для всіх українців, яка була написана 460 років тому на рівненській землі.
«Саме тут, був написаний цей величний твір, найкраще видання, яке тільки може бути в Україні. Ми маємо потужну цивілізацію. Україна-Русь – це була найвеличніша держава Європи, в той час, коли Росії навіть не існувало, ми вже мали потужну націю. Ми повинні цим пишатися і знати, що ми стародавня цивілізація, центр Європи, і ми обов’язково збудуємо таку державу, про яку мріяли всі герої, яких ми в цей день поминаємо», - сказав Олексій Бучинський.
З нагоди свята заступник голови обласної ради для культурно-археологічного центру подарував рукописне Євангеліє Бучацьке.
Він додав, що до колекції рукописних книг, яку зібрав Іван Солодуха не вистачало саме цієї.
Завершився фестиваль презентацією інсталяції рукописних книг України та оглядом виставки картин «Бузок».