17-02-2022

На Рівненщині розробляють Цільову програму створення та ведення містобудівного кадастру

Це перша така програма, яка діятиме у Рівненській області упродовж 2022-2024 років. Її розробили на вимогу статті 22 Закону України ,,Про регулювання містобудівної діяльності”

(Олексій Бучинський, Андрій Кокорський, Сергій Кондрачук)

Мету новоствореної програми, основні заходи та обсяги фінансування сьогодні обговорили під час засідання профільної постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури під головуванням Сергія Кокорського. Участь в засіданні взяли голова обласної ради Сергій Кондрачук та його заступник Олексій Бучинський.

(Директор департаменту з питань будівництва та архітектури ОДА Андрій Ярусевич)

Як пояснив депутатам директор департаменту з питань будівництва та архітектури ОДА Андрій Ярусевич, містобудівний кадастр - це своєрідний «банк інформації» щодо всіх населених пунктів та територій за їх межами і містить систему даних про належність територій до відповідних функціональних зон, їх сучасне та перспективне призначення, екологічну, інженерно-геологічну ситуацію. Це також дані про лісові  ресурси, корисні копалини та інше. В цьому кадастрі також міститиметься інформація щодо стану забудови та інженерного забезпечення, характеристики будинків і споруд на землях усіх форм власності. 

(Депутат комісії Ярослава Острожчук)

Містобудівним кадастром користуватимуться державні органи влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні осіб України, а також іноземці. Це, на думку розробників, має збільшити інвестиційну привабливість Рівненської області.

Упродовж 2022-2024 років містобудівні кадастри мають бути створені не лише на обласному рівні, а й на рівні територіальних громад.

(Депутати Андрій Карауш та Олександр Процюк)

Щодо фінансування нової програми, то це майже 3 млн грн на три роки. З яких 2,8 млн грн – кошти обласного бюджету. Цьогоріч планується використати 600 тис грн на закупівлю оргтехніки та відповідного програмного забезпечення, а також проведення комплекту науково-дослідних робіт. 

Проєкт рішення з цього питання доступний на офіційному сайті обласної ради.

Остаточне рішення щодо цього питання депутати прийматимуть на сесії 25 лютого. 

Крім того, в ході роботи комісії рекомендували винести на розгляд сесії два питання щодо надання згоди на проведення будівельних робіт в обласних комунальних закладах та підприємствах.

А саме, на зведення льодового палацу в рамках будівництва спорткомплексу на вулиці Макарова у Рівному (ДЮСШ олімпійського резерву) та капремонт з добудовою харчоблоку в комунальному закладі обласної ради «Обласний науковий ліцей в м.Рівне». Цей об’єкт включений до державної програми  реконструкції шкільних їдалень, що передбачає цільову субвенцію з державного бюджету.

(Директор департаменту освіти і науки ОДА Петро Коржевський) 

Депутати рекомендували надати згоду і на будівельні роботи в Рівненській обласній клінічній лікарні імені Ю.Семенюка та Рівненській обласній дитячій лікарні. Як ми вже повідомляли, йдеться про будівництво нового хірургічного корпусу на території РОКЛ, капітальний ремонт чинного хірургічного, кардіологічного та головного корпусів РОКЛ, а також реконструкцію одного з корпусів обласної дитячої лікарні.

(Депутат комісії Микола Добриднік)

У той же час депутати не визначилися щодо внесення змін до обласного бюджету на 2022 рік. В контексті розгляду цього питання член комісії Микола Добриднік зауважив, що жодне з його депутатських звернень, яке він надсилав до відповідних департаментів облдержадміністрації, які стосуються будівельних робіт на соціально важливих об’єктах в громадах Рівненщині, не враховані. Тому не підтримав запропоновані зміни до бюджету. Водночас, вважає, що ОДА та депутати облради повинні співпрацювати ефективніше, коли йдеться про розподіл коштів обласного бюджету, зокрема, на фінансування заходів обласної програми економічного та соціального розвитку.