07-04-2023

На Рівненщині продовжують відновлювати права репресованих

Заяви 37 репресованих відправлять до Національної комісії з реабілітації жертв комуністичних репресій щодо надання їм відповідного статусу. Таке рішення сьогодні прийняли члени регіональної комісії за участі заступника голови обласної Сергія Свисталюка.

На засіданні вони розглянули подані заяви, детально вивчили надані  документи та заслухали присутніх осіб, які претендують на особливий статус. Водночас одну заяву члени комісії вирішили відклали на доопрацювання.

Нагадаємо, цю комісію у Рівненській області створили у 2019 році  задля відновлення прав громадян, що були засуджені радянським режимом.

Зауважимо, що статус репресованого згідного з законодавством передбачає певні пільги.

В ході засідання голова регіональної комісії, науковець Андрій Жив’юк подарував книгу власного авторства «Антон Олійник: нескорена мрія» Сергію Свисталюку.

- Видання присвячене українському повстанцю Антону Олійнику, який втративши свободу, здійснив три успішні втечі з найвідоміших гулагівських таборів – Волголагу, Мінлагу, Дубравлагу. Це книга про прагнення людини до волі – про поєдинок, який вів Антон Олійник (1926–1967) з комуністичним режимом, - розповів Андрій Жив’юк.