26-07-2022

На Рівненщині посилюють заходи з надання допомоги особам, які постраждали від домашнього та сексуального насильства

Сьогодні відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми. Участь в ньому взяли голова постійної комісії з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей Вікторія Опанасюк та заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Члени координаційної ради обговорили ситуацію у Рівненській області щодо вчинення домашнього та сексуального насильства. На жаль, воєнні дії, економічні та соціальні чинники можуть додавати психоемоційне навантаження, і домашнє насильство відбувається у тих сім’ях, де раніше ніколи його не було.

На Рівненщині в порівнянні з минулим роком кількість звернень про домашнє насилля збільшилося більше ніж на 10%. За 6 місяців 2022 року було надіслано 2025 звернень. Найбільше скарг надходить від жінок – 1715, 215 – від чоловіків та 95 – від дітей.

Війна стала тим фактором ризику, який вплинув не тільки на зростання випадків, але й на збільшення жорстокості в ситуаціях насильства. Водночас вимушені переселенці потрапили до найвразливішої категорії населення.

Так, координаційна рада узгодили завдання, спрямовані на вирішення вищезазначених проблем.

Зокрема, КЗ «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» має організувати відділення спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, за принципом «єдиного вікна», де постраждала особа може конфіденційно отримати всі необхідні послуги. Йдеться про інформування, консультування та юридичні консультації. Такі ж послуги мають надавати у всіх районах області.

Крім того, голови РДА та територіальних громад повинні визначити координатора у своїй місцевості, який в межах своїх повноважень забезпечить координацію роботи з питань надання належної комплексної допомоги особам, які постраждали від сексуального насилля, вчиненого представниками держави-агресора. Також в громадах має активізуватися робота місцевих координаційних рад до компетенції яких належить питання здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству з метою узгодженості вжиття заходів з надання допомоги постраждалим особам.