21-01-2022

На Рівненщині посилюється контроль за поширенням туберкульозу

Вчора у Рівненському обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі РОР для учасників робочих груп відбувся тренінг по взаємодії з органами влади ОТГ.

 Фахівці обговорили ситуацію з виявленням та лікуванням туберкульозу в області, окреслили головні проблемні питання та склали основний алгоритм дій з їх вирішення.

Особливу увагу приділили питанню розв'язання проблем фінансування пов'язаних з реформуванням галузі, прийняття Програми та виділення коштів для її реалізації у кожній громаді.

- Ми давно закликаємо до активної взаємодії медиків та місцеву владу ОТГ Рівненщини з нашим закладом. Адже, для ефективної реалізації програми з протидії туберкульозу органи місцевого самоврядування потребують інформаційного супроводу та вдосконалення практичних навичок. Щоб вивести роботу у територіальних громадах у цьому напрямку на належний та продуктивний рівень у нашому закладі були створені спеціальні робочі групи, які здійснюватимуть виїзди, навчатимуть та моніторитимуть ситуацію, - розповів директор фтизіопульмонологічного центру Федір Аврука.