24-05-2023
На Рівненщині планують створити всеукраїнський реабілітаційний хаб
Під час широкомасштабного вторгнення росії в Україну кількість військовослужбовців Збройних Сил зросла в рази, а відповідно й потреба в їхньому лікуванні та реабілітації після поранень. Наразі питаннями відновлення захисників опікуються профільні міністерства, благодійні організації та небайдужі українці по всій державі та за її межами.
КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» з 2014 року є одним з найкращих медичних закладів із лікування та реабілітації наслідків нейротравм.
За більш ніж рік широкомасштабної війни унікальний досвід лікування профільних пацієнтів тут підвищився на декілька сходинок. Госпіталь поповнився чималою кількістю нового обладнання, завдяки чому стало можливим застосування в роботі багатьох передових технологій. Відповідно до викликів та потреб на сьогодні в медичному закладі удвічі збільшено кількість ліжок для важких хворих із черепно-мозковими та спинальними травмами. За підтримки Міністерства охорони здоров’я України та фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я нещодавно закуплено чергову партію медичного обладнання та функціональних ліжок.
— Тут проходять реабілітацію військові зі всієї України, тож у найближчих планах будівництво ще одного корпусу медзакладу загальною площею понад 10 тис. кв. метрів, — розповідає керівник госпіталю Андрій Бурачик. — Згідно з планом він буде мати 4 поверхи та цокольний. Останній обладнають під сучасне бомбосховище, яке використовуватиметься і в мирний час. Також тут будуть приймально-діагностичне і відділення лікування захворювань та наслідків черепно-мозкових і спинальних травм, великі реабілітаційні зали. Усе заради того, аби відновлювати втрачені внаслідок травм функції як військовим, так і цивільним. У планах — створення і реабілітаційного хабу, який стане першим за масштабами та спроможностями.
Нині воїни з важкими черепно-мозковими травмами проходять у госпіталі комплексну реабілітацію, яка включає медичну, психологічну та фізичну. Причому на час дії в державі правового режиму воєнного стану основна і єдина категорія пацієнтів тут — учасники бойових дій.
— Наші спеціалісти пройшли декілька курсів підготовки та отримали сертифікати міжнародного зразка від фізичних терапевтів, ерготерапевтів, психологів, лікарів фізичної та реабілітаційної медицини із десятка провідних країн світу. Здобуття специфічних знань та обмін досвідом у цій галузі медицини є унікальним. Нині ніде у світі немає такої складності комбінованих травм у пацієнтів та ще й у такій великій кількості. Іноземці мають унікальні знання, проте такої практики, яку можна здобути тут, ніде немає. Впродовж року в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни кваліфіковану медичну допомогу отримали близько 3000 військовослужбовців.
Також ми єдиний медичний заклад в Україні, де серед персоналу працює вчорашній пацієнт. Андрій Бадарак — учасник бойових дій на сході України, який дістав важке поранення та кілька років поспіль продовжує лікування сам та власним прикладом мотивує інших. Він візочник та перший працівник госпіталю, який демонструє бойовим побратимам, як працює реабілітація на власному прикладі, — розповів Андрій Бурачик. Минулого року ветеран Збройних Сил України Андрій Бадарак виборов золоту та бронзову медалі на «Іграх Нескорених» у Гаазі, де представляв Рівненщину. Наразі він готує команду з плавання для участі в Міжнародних ветеранських змаганнях Warrior Games, що плануються влітку цього року у США.
(За матеріалами АрміяInform, фото Віткора Шубця та з проєкту будівництва нового лікувального корпусу)