24-02-2021

На Рівненщині планують створити новий навчальний курс

23 лютого на базі комунального закладу « Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр» РОР стартував 3-х денний зліт майстрів, педагогів та учасників проєкту Етноосвіта.

 В ході заходу учасники знайомилися, презентували власні роботи, показували майстерність етнічної складової, а також багато говорили про Пласт. Зокрема, розглядали ідейні основи Пласту, Пластову та Скаутську методу, деталізували гурток як структурну одиницю.

Окрім того, слухали спів етнічних пісень Сарненщини та Рокитнівщини у виконані Юрія Ковальчука, знайомилися з традиційними та сучасними видами соломоплетіння, говорили про етнічне коріння, згадували пращурів, що носили постоли, які мали власні види плетіння згідно районів проживання (на прикладі творчого доробку майстрині Ірини Кухар). Також мали можливість подивитися на вишиті роботи заслуженої майстрині народної творчості України Орисі Рябунець. У ході розмови обговорили різновиди технік української традиційної вишивки та особливості вишивки Рівненщини.

Завершили день обговоренням поєднання всіх методик та різногалузевих знань, що дасть змогу створити новий навчальний курс, який покликаний не лише навчати і розвивати творчу особистість дитини та підлітка, а й нестиме у собі етнічну складову, що роститиме патріота та справжнього українця.

Нагадаємо, що цей проєкт реалізовує КЗ «Обласний центр народної творчості» РОР разом з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та КЗ «Обласним молодіжним пластовим вишкільним центром» за підтримки Українського культурного фонду.

Як відзначила ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голови постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики Алла Черній, такий проєкт на терені України – перший.

«Це абсолютно нова програма для вчителів, яка спрямована на енто-педагогіку, етно-культуру. Зокрема, це вивчення традиції, що є в нашому краї -  наші звичаї, культурна спадщина, яка має бути донесена до учня, до отримувача освітніх послуг через педагога та майстра», - розповіла Алла Черній. Також вона зауважила, що разом з фахівцями народної творчості вони набирають матеріал та готують програму, яка буде на просто цікавою в теоретичному аспекті, але яка може бути використана, як майстер-клас для навчання фахівця-педагога в етно стилі, етно-культурі, але яка базується на педагогічних засадах.

За матеріалами програми #ЕтноОсвіта