26-05-2023

На Рівненщині планують розробити «Паспорт готовності громади до подолання наслідків війни»

Рівненська область – перша в Україні, де реалізовують проєкт із соціального менеджерства в територіальних громадах. 

Цим займаються фахівці комунального закладу обласної ради "Ветеранський простір" спільно з обласною владою та Міністерством у справах ветеранів. Методичний супровід проєкту здійснює НУ «Острозька академія», де розробили сертифіковану програму і навчають соціальних менеджерів.

Про досвід реалізації цього пілотного проєкту на Рівненщині говорили під час робочої зустрічі голови обласної ради Андрія Карауша та першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна з Радником-уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком та народним депутатом України Тарасом Тарасенком.

(народний депутат України Тарас Тарасенко)

Як розповіла директорка КЗ «Ветеранський простір» Ольга Яковлева, перші фахівці, які виконували функції соціальних менеджерів, з’явилися ще 2017 року. А сам проєкт «Соціальне менеджерство в громадах Рівненщини» стартував 2021-го. І до кінця року такий спеціаліст був в кожній ТГ Рівненщини.

(директорка КЗ «Ветеранський простір» Ольга Яковлева)

На думку голови обласної ради Андрія Карауша, сьогодні та після перемоги потреба у фахових соціальних менеджерах лише зростатиме, тож навчання таких спеціалістів має бути безперервним і відповідати вимогам часу.

(Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш)

- Сьогодні існує багато ініціатив, які направлені на допомогу та підтримку наших військових та їхніх родин. І наше завдання - скоординувати всі ці дії на рівні громад. Щоб ті, хто займається соціальною підтримкою наших захисників, ветеранів та їхніх сімей, рухалися в одному напрямку, - вважає голова обласної ради.

Саме задля цього в кожній ТГ пропонується створити координаційний комітет, до якого увійдуть представники органів місцевого самоврядування, поліції та ветеранських спільнот.

(Голова постійної комісії обласної ради

з питань соціальної політики і соціального захисту населення Вікторія Опанасюк)

Крім того, на рівні ТГ мають розробити «Паспорт готовності громади до подолання наслідків війни». Це база даних, яка систематизує інформацію про кількість захисників і захисниць, кількість загиблих, місцеві програми, які направлені на допомогу цим категоріям громадян, інформацію про державні та недержавні структури, в які можуть звертатися бійці та їхні родини.

(Перший заступник голова Рівненської ОДА, депутат обласної ради Сергій Подолін)

- До повномасштабного вторгнення в Україні налічувалося до пів мільйона ветеранів. А після перемоги це будуть мільйони. І кожен боєць, який повернеться додому, - для нас дуже цінний. На рівні Верховної Ради та інших відомств є розуміння, що першою ланкою допомоги ветеранам є саме громада. Тому впевнений, що досвід Рівненщини стане гарним прикладом для всієї України. А завдяки роботі соціальних менеджерів наші ветерани отримають від держави те, на що заслуговують, - зауважив Радник-уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко.

(Радник-уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко)

На Рівненщині проєкт «Соціальне менеджерство в громадах» реалізовують у співпраці з Центром з питань зниклих безвісти, центрами зайнятості, профільними департаментами з питань охорони здоров’я, освіти та соціального захисту населення.

(Заступник голови обласної ради Віталій Ундір

та Координаторка з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олена Хотенко)

(Заступниця директора з розвитку медичної допомоги

департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення РОДА Олена Гандзюк)