26-02-2021

На покращення роботи фтизіопульмонологічного медичного центру можуть виділи 3,5 млн. грн. з обласного бюджету

Про це сьогодні йшлося на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства під головуванням Юрія Білика.

 

Як розповів директор КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Федір Аврука, для підвищення ефективності лікування хворих на чутливий туберкульоз, хіміорезистентний туберкульоз, ко-інфекцію  туберкульоз/ВІЛ у медичному центрі необхідно провести низку ремонтних робіт.

За його словами, першочергово необхідно привести в належний стан системи активно-припливної вентиляції лікувальних відділень підприємства шляхом реконструкції, а також встановити пластикові двері та облаштувати шлюзи у місцях розмежування зон ризику зараження. На це потрібно 1 млн. грн., - з урахування виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Окрім того, планується провести ремонтні роботи у палатах відділень легеневого туберкульозу, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення хірургічного лікування, позалегеневих форм туберкульозу та торакальної хірургії. Також необхідно провести капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення, провести заходи з енергозбереження та виготовити на ці заходи проєктно-кошторисну документацію. На це директор закладу просить виділити 1,5 млн. грн. з обласного бюджету.

Загальна потреба фінансування фтизіопульмонологічного медичного центру на 2021 рік складає 3,5 млн. грн.

Окрім реалізації вищезазначених заходів також планується проведення поточних ремонтних робіт у центрі.

Фінансування цих заходів прописані в «Обласній програмі протидії захворювання на туберкульоз 2021-2023 роки». 

Так, члени комісії рекомендували голові обласної ради винести її на розгляд чергового пленарного засідання.