19-11-2021

Місцева влада хоче забрати державні ПТУ у свою власність

До обласної ради звернулася Рівненська міська рада з проханням пришвидшити процес процедури передачі закладів професійної технічної освіти з державної у комунальну власність.

Сьогодні це питання розглянули на засіданні постійної комісії з економічних питань та комунальної власності (голова комісії Андрій Пехотін). Участь в комісії взяли голова обласної ради Сергій Кондрачук і його заступники Сергій Свисталюк та Олексій Бучинський.

Керівник управління освіти Рівненського міськвиконкому Богдан Турович наголосив, що міська рада хоче прийняти у власність 5 закладів професійної освіти.

- В рамках реалізації реформи децентралізації передбачено передачу на місцевий рівень управління фінансування системи закладів професійної освіти. Починаючи з 2016 року за рахунок коштів бюджету міста Рівного ці заклади фінансуються. У 2021 році з бюджету було спрямовано 117 млн грн, а на 2022 рік прогнозована сума – 156 млн грн. Однак досі у комунальній власності міста ці заклади так і не перебувають. Ми просимо обласну раду звернутися до Міністерства освіти і науки України щодо передачі цілісних майнових комплексів закладів професійної освіти з державної у комунальну власність, - звернувся Богдан Турович.

У той же час, заступниця директора департаменту-начальник управління загальної середньої, позашкільної, спеціальної освіти Марина Пашковська зауважила, що не всі документи готові для звернення до Міносвіти.

- Станом на сьогодні практично готові документи половини закладів для подання, але є окремі ПТУ, які потребують судового рішення. Ми хочемо подати документи всіх 19 закладів, які є в Рівненській області, - пояснила Марина Пашковська.

Однак ця відповідь не задовільнила членів комісії. Голова обласної ради Сергій Кондрачук наголосив, що цей процес має бути завершений.

- Місто утримує ці навчальні заклади. Водночас, коли в цих приміщеннях здаються якісь площі в оренду, то плата іде не в місцевий бюджет, а в державний. Це неправильно! - вважає Сергій Кондрачук.

Тож члени комісії одноголосно рекомендували департаменту освіти і науки ОДА підготувати та подати на розгляд найближчої сесії проєкт рішення щодо передачі ПТУ з державної у комунальну власніть. Це стосується тих закладів, які мають повний пакет необхідних документів.