03-03-2021

Лікарні, школи, дитсадки та дороги – на що готові виділити кошти обласного бюджету депутати профільної комісії

Сьогодні під головуванням Василя Яніцького відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури. Окрім питань, які виносяться на розгляд сесії 11 березня, депутати розглянули  більше десятка звернень, що стосуються виділення коштів обласного бюджету на ремонт, реконструкцію чи будівництво різних об’єктів, зокрема, доріг, лікарень, дитсадків та шкіл.

Так, до обласної ради звернулося керівництво КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» з проханням виділити кошти на завершення робіт з реконструкції та капітального ремонту трьох об’єктів: передусім будівлі ізоляційно-діагностичного корпусу, на завершення капремонту якої не вистачає 3,3 млн.грн.; 2,1 млн.грн. необхідні закладу на те, щоб завершити реконструкцію приймального відділення. А от найбільша сума, за якою звертається обласна дитяча лікарня, – це 6,2 млн.грн. на ремонт під’їзду до автостоянки, котра розташована біля ізоляційно-діагностичного корпусу та поліклініки РОДЛ.

(Голова комісії Василь Яніцький)

Члени комісії розглянули також звернення Рівненської обласної клінічної лікарні щодо виділення 1,5 млн.грн. для проведення робіт, які в майбутньому дадуть можливість наростити технічні потужності електромереж приміщення приймального відділення, яке реконструюють в рамках проєкту «Велике будівництво». До слова, ці кошти вже закладені у змінах до обласного бюджету на 2021 рік, які депутати планують затвердити на сесії 11 березня.

(Директор РОКЛ Віктор Ткач)

І майже 10 млн.грн. необхідні Рівненському обласному протипухлинному центру на капітальний ремонт покрівлі радіологічного корпусу. Як повідомив заступник головного лікаря Центру Ігор Столярчук,   в цьому корпусі розміщені відділення радіології та хіміотерапії, де надаються послуги по основних пакетах НСЗУ. Саме в цьому приміщені знаходяться лінійні прискорювачі, радіологічне обладнання,  комп’ютерний томограф та зберігаються медикаменти. Проєктно-кошторисна документація на ці роботи виконана, тендер та необхідні експертизи проведені.

(Заступник головного лікаря обласного протипухлинного центру Ігор Столярчук)

Кошти на завершення реконструкції  будівлі може отримати і Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. 3,4 млн.грн. необхідні закладу, щоби завершити комплекс робіт, які розпочаті ще 2017 року. Зокрема, як зауважила директорка книгозбірні Валентина Ярощук, вони зможуть нарешті запустити шахту ліфта для осіб з інвалідністю, завершити будівництво тераси, здійснити благоустрій території та встановити освітлення самої будівлі.  

(Директорка РОУНБ Валентина Ярощук)

Комісія розглянула також звернення Обласного наукового ліцею м. Рівне щодо виділення 4,5 млн.грн. на завершення робіт з утеплення фасаду та ремонту покрівлі. А також коштів на виготовлення ПКД для будівництва баскетбольно-волейбольного майданчика та бігової доріжки.  Як стало відомо в ході обговорення, 2,7 млн.грн. з 4,5 необхідних закладені у змінах до обласного бюджету, які депутати розглядатимуть 11 березня на сесії обласної ради.

(Наталія Сосюк - директорка Обласного наукового ліцею м.Рівне)

1,6 млн.грн. на заміну даху у спальному корпусі просить КЗ "Костопільська спеціальна школа І-ІІІ ступенів". Відповідне звернення також надійшло до обласної ради. За словами директорки закладу Марії Шами, минулого року вони виготовили ПКД, тож розраховують тепер на підтримку обласного бюджету. 

(Марія Шама)

У підсумку, депутати постійної комісії підтримали усі звернення і рекомендували облдержадміністрації переглянути кожне із них, щоб передбачити відповідне фінансування в обласному бюджеті  на 2021 рік. У першу чергу йдеться про ті звернення, в яких передбачене співфінансування територіальних громад, які звертаються.  Також депутати мають намір відвідати всі ті об’єкти, за якими отримали звернення.

(Депутати Олена Корень та Ярослава Острожчук)

Крім того, голова постійної комісії Василь Яніцький ініціював позачергове засідання постійної комісії  обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури, яке має відбутися за місяць. На ньому депутати хочуть провести «ревізію» тих інфраструктурних об’єктів, в будівництві, ремонті та реконструкції яких задіяні кошти обласного бюджету.

«Ми хочемо загалом проаналізувати ситуацію з будівництвом на Рівненщині, яке проводилося у 2019-2020 роках - на якому етапі  все це перебуває. На позачергову комісію запросимо виконавців робіт, управління капітального будівництва облдержадміністрації. Також проаналізуємо об’єкти президентського проєкту «Велике будівництво», щоб розуміти ситуацію, в якому все це стані. За цей час прошу депутатів не лише нашої комісії, вивчити питання об’єктів будівництва у себе на округах та надати конкретні пропозиції», - зауважив Василь Яніцький.

З датою проведення такого засідання депутати визначаються.    

(Депутати Микола Добриднік та Сергій Кокорський)